Pigmentacja naprawcza

Makijaż trwały powinien zdobić kobietę i podkreślać jej piękno. Ale co zrobić jeśli wybrałyśmy złą linergistkę i wykonany makijaż nie spełnia jednak swojego zadania? Często niestety tak się zdarza gdy makijaż został wykonany przez niedoświadczoną osobę lub przy użyciu nieodpowiedniego sprzętu czy barwników.

Brwi wyglądają jak namalowane markerem? Kontur ust jest krzywy i za ciemny i przypomina rozmazaną szminkę? Kreska zamiast być subtelna wygląda jak rozlana pod skórą? Nie zwlekaj! Umów się na laser jak najszybciej!

Po dłuższym czasie makijaż permanentny może także zmienić kolor. Dzieje się tak często gdy np. w skórze jest dużo własnego czerwonego pigmentu (skóra naczynkowa), a dodatkowo do wykonania makijażu został użyty barwnik w ciepłej tonacji (brąz). W takim wypadku brwi po jakimś czasie zmienią prawdopodobnie kolor na czerwony czy pomarańczowy. W przypadku użycia czarnego pigmentu – na granatowy, niebieski, zielony.

Pomocny w takich sytuacjach jest również laser do usuwania makijażu permanentnego, dzięki któremu możemy rozjaśnić lub całkowicie usunąć poprzedni makijaż.

Zabieg polega na rozbiciu cząsteczek pigmentu na jeszcze drobniejsze przy pomocy wiązki światła o dużej mocy. Jest trochę bolesny, ból przyrównać można do strzelania gumką recepturką. Bardzo wrażliwe klientki można znieczulić przed zabiegiem. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, obrzęknięta, co zazwyczaj schodzi w ciągu kilku dni. goi się bardzo szybko. Po zabiegu zaleca się przemywać obszar zabiegowy Octaniseptem 3 x dziennie.

Usuwanie wyjechanego makijażu permanentnego poza czerwień wargową, polega na podwójnym zastosowaniu lasera, dwóch różnych wiązek, jedna po drugiej. Dzięki czemu klientka nie musi chodzić z granatowym „wąsem” przez miesiąc. Natomiast usuwanie rozlanych kresek umożliwia zastosowanie specjalnych nakładek tytanowych na gałkę oczną.

Jeśli nie czujesz się dobrze w swoim makijażu, warto go profesjonalnie poprawić.