Makijaż permanentny brwi wpływa korzystnie na nasze samopoczucie.

Delikatna pigmentacja brwi to świetny sposób na zaznaczenie ich kształtu, a także rekonstrukcję całkowitą przy chorobach takich jak m. in. alopecja. Pigment jest wprowadzany bardzo płytko, pod naskórek, dzięki czemu ból jest mało odczuwalny. Zaleca się, aby taki makijaż odświeżać co około 1-2 lata. Taki sposób implantacji pigmentu nie spowoduje uszkodzeń skóry, niechcianego niebieskiego koloru i jest całkowicie odwracalny.

Urządzenie

Aparat jest niezwykle cichy i precyzyjny. Zapewnia bezpieczną pracę i pozwala na wykonanie perfekcyjnego makijażu. Dzięki tej maszynie makijaż goi się niezwykle szybko, nie powstaje strup podczas gojenia po pigmentacji innymi maszynami.

Igły

Pracujemy na igłach akupunkturowych, które w przeciwieństwie do kartridży nie ranią skóry, są delikatne. Igły są jednorazowego użytku, sterylnie zapakowane.

Pigmenty

Pigmenty na jakich pracujemy są bezpieczne dla zdrowia i spełniają międzynarodowe wymogi określone dla produktów medycznych.

Pigmenty są pochodzenia mineralnego (żelazo i tlenki tytanu), nie zawieraja metali ciężkich ani gliceryny. Są sterylne, antybakteryjne. Klient nie ma obawy powikłań w postaci różnego rodzaju podrażnień czy uczuleń.

 

Metody

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – METODA MICROBLADING

Jest to innowacyjna metoda makijażu permanentnego. Polega na narysowaniu w linii łuku brwiowego włosków o grubości włosa naturalnego, które maja na celu subtelne skorygowanie lub podkreślenie brwi. Metoda microblading uznawana jest za metodę bezbolesną, jednak wrażliwe osoby mogą czuć pewien dyskomfort. W tym celu w trakcie zabiegu znieczula się skórę brwi. Efekt jest bardzo naturalny.

Jeśli mamy ochotę nieco przyciemnić brwi, podkreślić, zaleca się połączyć metodę microbiading z metodą pudrową.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – METODA OMBRE/PUDROWA

W metodzie pudrowej pigmentacja brwi wykonana jest na całej powierzchni łuku brwiowego tworząc zarysowaną brew. Efekt końcowy przypomina brwi zaraz po hennie. Dodatkowo, aby brwi wyglądały realistycznie stosuje się metody cieniowania, np ombre.  Prawidłowy kształt brwi jest niezwykle ważny dla wyglądu każdej kobiety. Makijaż permanentny brwi powinien być dokładnie dobrany w zależności od wieku i typu urody. Wpływa na samopoczucie i dodaje pewności siebie. Metoda pozwala zniwelować drobne niedoskonałości oraz zgubić asymetrie linii brwi. Makijaż permanentny może zatuszować również drobne blizny na brwiach, szczególnie u mężczyzn. Sprawdza się również w przypadku ich braku.
Należy pamiętać, że makijaż permanentny brwi złuszcza się najszybciej z całego makijażu permanentnego. Jest zrobiony najlżej, żeby wyglądał jak najbardziej naturalnie i nie przypominał tatuażu, dlatego też zaleca się poprawę jego koloru już po około roku.
Wpływ na trwałość makijażu ma również użyty kolor. Im jaśniejszy barwnik, tym szybciej będzie potrzebna korekta.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – METODA WŁOSKOWA

W trakcie zabiegu makijażu brwi metodą włoskową pigmentacji poddawana jest cała powierzchnia łuków brwiowych. Specyfika metody włoskowej polega na pigmentowaniu brwi zgodnie z ich naturalną linią oraz kierunkiem wzrostu włosa, w sposób imitujący autentyczne włoski. Efektem tego rodzaju pigmentacji jest rysunek do złudzenia przypominający naturalne owłosienie łuków brwiowych. Zabieg poprzedza szczegółowa analiza potrzeb pacjentki, wywiad wykluczający przeciwwskazania oraz rysunek wstępny wykonywany. Odczucia bólowe niwelowane są za pomocą znieczulenia powierzchownego. Metoda włoskowa idealna jako zagęszczenie włosków, lub jako połączenie z podcieniowaniem.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi
– Ciążą i karmienie piersią
– Problemy z krzepliwością krwi (hemofilia)
– Choroba nowotworowa – tylko w trakcie leczenia
– Stany ropne i alergiczne w okolicach brwi
– Świeża opalenizna
– Świeżo przeprowadzone złuszczanie naskórka
– Infekcja górnych dróg oddechowych
– Gorączka
– Zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis)
– Skłonności do tworzenia się blizn i keloidów
– Przyjmowanie sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych.

Pielęgnacja skóry po wykonanym makijażu permanentnym
Proces gojenia się skóry trwa od 7 do 10 dni.
W pierwszych godzinach a nawet do 2 dni od wykonania pigmentacji skóra jest wrażliwa, tkliwa i swędząca.
W tym czasie należy unikać kontaktu z mydłem.
Nie wolno drapać brwi ani ich okolic.
Nie stosować peelingów przez 14 dni od wykonania pigmentacji.
Skórę należy smarować jedynie maścią z witaminą E dostępną w gabinecie.
Należy unikać kontaktu ze słońcem i solarium, nie należy korzystać z basenu i sauny przez minimum 14 dni.

Korekta makijażu permanentnego brwi
Ponieważ makijaż permanentny jest bardzo subtelny i daje naturalny efekt, bywa niejednokrotnie tak, że nie ma potrzeby wykonywać korekty.
Istnieje natomiast możliwość zmiany kształtu bądź koloru lub też wzmocnienie efektu.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego dopigmentowania, możesz je wykonać do 2 miesięcy od pierwszego zabiegu, za dopłatą 100zł.

Po około roku (zależy od rodzaju skóry) należy się zgłosić na odświeżenie makijażu permanentnego. W tym czasie odnawiamy efekt, bądź zmieniamy kształt, korygujemy odcień pigmentu.

– Cena odświeżenia makijażu (do 1,5 roku od zabiegu) – 500zł
– Cena odświeżenia makijażu (do 2 lat od zabiegu) – 600zł

Najwięcej zdjęć znajduje się na stronie fb/miliondolarowstudio oraz @majkowskapmu. Większość zdjęć przedstawia brwi świeżo po zabiegu. Widoczne zaczerwienienie zniknie w ciągu godziny. Brwi są dość ciemne, nadmiar koloru zejdzie w ciągu 4-5 dni. Brwi staną się wówczas bledsze o około 40%, bardziej subtelne i naturalne.