makijaż permanentny za i przeciw

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

makijaż permanentny za i przeciw

poprzednim artykule omówiłyśmy sobie, dlaczego lepiej wybrać makijaż permanentny, niż zwykły. W tym Wartykule skupię się już na samym makijażu permanentnym. Opiszę jego zalety, ale także wady, bo choć jest trwalszy, to jednak kilka wad posiada.

Myślę, że taka wiedza na temat makijażu permanentnego będzie dla Ciebie wartościowa. Dzięki temu w przyszłości będziesz miała możliwość świadomie podjąć tę decyzję i zwrócisz uwagę na to, do której linergistki pójść.

Do najczęściej wymienianych przez klientki plusów makijażu permanentnego zalicza się:

 • Wygodę

Można zapomnieć o codziennym malowaniu się. Odpowiednio dobrany kolor i kształt makijażu permanentnego wygląda subtelnie i naturalnie. O każdej porze dnia i nocy tak samo dobrze, jak świeży makijaż.

 • Oszczędność czasu

Oszczędzaj czas i ciesz się perfekcyjnie wykonanym makijażem permanentnym przez cały rok, o każdej porze dnia i nocy. Makijaż permanentny oczu, to idealny sposób, aby zaoszczędzić codziennie czas i pospać kilka godzin dłużej, bez pośpiechu.

 • Precyzję

Chcesz wyglądać pięknie w makijażu, ale kreski Tobie nie wychodzą, albo lubisz mieć podkreślony kształt oka dobrze zarysowanymi brwiami, to taki makijaż jest dla Ciebie.

 • Znaczące ułatwienie

Jeżeli chodzisz na basen, uprawiasz sporty, dużo pracujesz i nie masz czasu na codzienne siedzenie przed lustrem, to makijaż permanentny pomoże Ci w codziennym życiu.

Jak już na wstępie wspomniałam, makijaż permanentny, jak każda inna rzecz, posiada zarówno zalety, jak i wady. Jeśli ktokolwiek twierdzi inaczej, prawdopodobnie nazbyt nachalnie chce sprzedać swoje usługi lub nie spotkał się np. ze źle wykonanym makijażem permanentnym.

Do minusów makijażu permanentnego można zaliczyć:

 • Trwałość

Część kobiet zaliczyć może ją do zalet, a część do wad. Moje makijaże permanentne wyglądają bardzo naturalnie. Jeśli się boisz o sztuczny wygląd, to wiedz, że makijaż permanentny ma podkreślać urodę, nie ją przerysowywać. Z kolei, jeśli chciałabyś do makijażu permanentnego użyć dodatkowych kosmetyków, to nie ma problemu, możesz tak zrobić, a później zmyć nałożony tusz lub cień.

 • Ryzyko nieodpowiedniego wykonania usługi

Zgłaszają się do mnie klientki, którym pomagam w naprawianiu makijażu z innego salonu. Niestety nie każda linergistka przechodzi szkolenia przygotowujące do wykonywania zawodu i nie zawsze ma odpowiednie kwalifikacje do tego, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Przed umówieniem się na zabieg dobrze jest poznać efekty wykonywanych usług, a także zapytać o wykorzystywany sprzęt oraz rodzaj pigmentów. Dobrze jest także przeczytać recenzje salonów i sprawdzić, gdzie duża ilość zadowolonych klientek robi makijaże permanentne.

 • Ewentualne konsekwencje zdrowotne

Nieprawidłowa higiena, choroby i ukrywanie ważnych informacji o stanie zdrowia może mieć wpływ na gojenie się ran po zabiegu. Przed umówieniem się na wizytę zapoznaj się z przeciwwskazaniami oraz zaleceniami. Sprawdź też, czy w salonie, do którego się umówiłaś, jest czysto i czy linergistka przestrzega zasad higieny.

 • Dolegliwości bólowe

Odczucia bólowe podczas wykonywania makijażu permanentnego niwelowane są za pomocą znieczulenia w postaci maści. Podczas etapu gojenia pojawi się obrzęk i zaczerwienienie okolic zabiegu. Możesz czuć również ściągnięcie, suchość w naskórku. Skóra będzie lekko piekła, swędziała i poczujesz delikatny ból, ale to normalne, gdy na koniec tworzą się strupki przed zagojeniem skóry.

 • Cena

Makijaż permanentny może kosztować setki lub tysiące złotych, w zależności od obszaru twarzy i techniki wykonywania go. Nie jest to mała kwota, ale nie warto szukać oszczędności wybierając salon z wyższym rabatem. Cena makijażu permanentnego wynika z wysokiego kosztu wysokiej jakości sprzętu, pigmentów i szkoleń, z których korzysta linergistka. Bardzo duże obniżki cen, rabaty są w wielu przypadkach wynikiem cięcia kosztów przez salony w jednej z wymienionych kwestii i dlatego powinnaś zapoznać się z ofertami kilku salonów, aby mieć rozeznanie i dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

dlaczego makijaż permanentny

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

dlaczego makijaż permanentny

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad wyborem między zwykłym, codziennym makijażem a makijażem permanentnym? Myślałaś, która opcja będzie dla Ciebie wygodniejsza?

Dzisiaj powiemy sobie o tym, dlaczego makijaż permanentny ma przewagę nad tym zwykłym. A może oprócz tych zalet znasz jeszcze inne? Zapraszam do dzisiejszego artykułu.

W ciągu ostatnich kilku (kilkunastu) lat można zaobserwować rosnące zainteresowanie makijażem permanentnym w społeczeństwie. Widoczne jest to zwłaszcza u osób młodych, które chcą poprawić swój wygląd i szukają różnych metod, od makijażu (w tym permanentnego) przez tatuaże aż po operacje plastyczne. Z powodu coraz większego zainteresowania makijażem permanentnym otwiera się wiele nowych gabinetów, a zawód linergistki jest popularniejszy, niż wcześniej. Z pewnością makijaż permanentny ma wiele zalet, skoro budzi tak duży zachwyt. Jeżeli zastanawiasz się nad wizytą u linergistki, to z chęcią przedstawię Ci kilka zalet tego zabiegu. 

Na pewno jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dużo czasu, a później cieszyć się perfekcyjnie wykonanym makijażem permanentnym. Makijaż permanentny wykonany przy użyciu wysokiej jakości pigmentów utrzyma się przez wiele miesięcy. Nie zapomnij przyjść na dopigmentowanie, aby makijaż wyglądał świetnie. Zaoszczędzisz w ten sposób wiele czasu podczas przygotowań do ważnych spotkań, uroczystości, czy nawet przed pracą. Jest to bardzo praktyczne i całkowicie eliminuje problem braku makijażu rano lub w innych sytuacjach, szczególnie dla kobiet, które nie lubią chodzić bez makijażu lub nie chcą, aby ktokolwiek go widział.

Wśród kobiet jest wiele takich, które zwyczajnie nie potrafią się malować. Nie chodzi tylko o umiejętność wyboru kształtu i właściwych kolorów makijażu. Narysowanie idealnej kreski, zaznaczenie ust konturówką, a przede wszystkim wymodelowanie, czy też nadanie brwiom naturalnego wyglądu może dla wielu kobiet sprawiać niemały problem. Do tego jest potrzebna umiejętność malowania, a linergistka po szkoleniach dobrze się na tym zna i bez problemu wykona taki makijaż. Wiele kobiet przyznaje, że  ich oczy i usta nigdy nie wyglądały tak pięknie przed makijażem permanentnym. Dlaczego makijaż permanentny? Aby w końcu mieć idealny makijaż i cieszyć się tym efektem na dłuższą metę.

Dobry makijaż potrafi zdziałać cuda. Kreska „otwiera” oko, aby optycznie je powiększyć. Wiele można osiągnąć także dzięki umiejętnej korekcji ust – nawet makijaż permanentny na tej części twarzy może być alternatywą dla medycyny kosmetycznej. Makijaż ten poprawia kolor czerwieni wargowej i ładnie podkreśla usta. Makijaż permanentny brwi może nieść równie wiele korzyści. Prawidłowo wykonany makijaż brwi może wydobyć jeszcze bardziej kształt oka, ale również ma duży wpływ na całokształt, czyli podkreśla wygląd całej twarzy.

Bezpieczeństwa nie można pominąć przy wyliczaniu zalet makijażu permanentnego. Podczas nakładania klasycznego makijażu mogą wystąpić reakcje alergiczne, a agresywne substancje zawarte w kosmetykach barwiących mogą wysuszać i podrażniać skórę, szczególnie wokół oczu. Makijaż permanentny wykonuje się przy użyciu certyfikowanych pigmentów o gwarantowanej trwałości. Dodatkowo nie musisz codziennie narażać skóry i oczu na kosmetyki i środki do demakijażu, które mogą zrobić więcej szkód, niż sam makijaż. Jeżeli czujesz obawy przed makijażem permanentnym, to chcę, żebyś wiedziała, że masz dwie możliwości. Mówiłam już o nich we wcześniejszych artykułach dokładniej, ale mam tu na myśli korektę makijażu permanentnego, czyli poprawę kształtu lub koloru, a także w skrajnych przypadkach usunięcie pigmentu ze skóry podczas zabiegu z użyciem lasera. Możesz spokojnie wybrać to, co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jestem tutaj, żeby pomóc Ci i doradzić najlepszą opcję, więc zapraszam na konsultację.

W przypadku makijażu permanentnego ceny są bardzo zróżnicowane w zależności od salonu. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że przy takim makijażu można zaoszczędzić sporo. Kupując kosmetyki do klasycznego makijażu i demakijażu wydamy więcej, bo kupujemy je regularnie. Dla pań, które przyzwyczajone są do codziennego malowania się i korzystają z dużej ilości drogich kosmetyków, jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Oszczędności te są znaczne, zwłaszcza że makijaż permanentny może przetrwać kilka miesięcy, zwłaszcza jeśli jest prawidłowo wykonywany, więc nawet jeśli cena zabiegu nie jest najniższa, będzie to ekonomiczne rozwiązanie.

dlaczego makijaż permanentny zmienia kolor

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

dlaczego makijaż permanentny zmienia kolor

Złuszczanie naskórka, a co za tym idzie – usuwanie się pigmentu i blaknięcie makijażu permanentnego jest całkowicie naturalne. Zdarzyć się może sytuacja, w której oznacza to niewłaściwie wykonany makijaż permanentny. Czy można poznać, która z tych sytuacji Ciebie dotyczy?Tak, a dzisiaj przedstawię Ci różnice we właściwym i niewłaściwym makijażu permanentnym. Odpowiem też na pytanie, dlaczego makijaż permanentny zmienia kolor.

Tak, a dzisiaj przedstawię Ci różnice we właściwym i niewłaściwym makijażu permanentnym. Odpowiem też na pytanie, dlaczego makijaż permanentny zmienia kolor.

Stopniowe blaknięcie koloru makijażu permanentnego nastąpi naturalnie po kilku miesiącach od wykonania makijażu permanentnego. W tym okresie możesz przyjść na dopigmentowanie. Jeśli tego nie zrobisz, to makijaż permanentny z czasem zwyczajnie zniknie z Twojej twarzy, jakby go tam wcześniej nie było. Czasami zdarza się, że nastąpi zmiana koloru podanego pigmentu. Czym jest to spowodowane? Tutaj 5 ważnych punktów.

Makijaż permanentny tuż po wykonaniu zabiegu

Często już po pierwszym zabiegu klientki zauważają zmianę koloru makijażu. Przez kilka pierwszych  dni wydaje się za bardzo intensywny. Następnie pojawiają się strupki, które są oznakami gojenia się skóry. Z biegiem czasu naskórek złuszcza się, a nadmiar barwnika odpada. Po miesiącu przeprowadzany jest zabieg, który ma na celu uzupełnienie ewentualnych ubytków. To naturalny proces i nie ma się czym martwić.

Makijaż permanentny wykonany zbyt płytko

Zdarza się, że po krótkim czasie od zabiegu zauważysz dość szybkie zanikanie pigmentu, a makijaż z dnia na dzień będzie coraz bardziej ”wyblakły”. Prawdopodobnie pigment jest w skórze zbyt płytko. Przy intensywnym złuszczaniu naskórka, peelingu, pocieraniu po prostu makijaż permanentny o wiele szybciej zniknie, niż powinien. W takiej sytuacji możesz pójść do salonu, w którym robiłaś ostatni zabieg, albo do innego miejsca, gdzie jest wykonywany w celu dopigmentowania i naprawy makijażu.

Skóra skłonna do przetłuszczania się

Do szybkiego usuwania pigmentu z naskórka może dojść również, gdy cera jest skłonna do przetłuszczania się. Pigment nie utrzyma się w takim rodzaju skóry zbyt długo i nie można tego całkowicie zmienić. Przed przyjściem na zabieg makijażu permanentnego osoba z taką cerą powinna skorzystać z konsultacji dermatologicznej, aby dowiedzieć się, czy ma szansę na wykonanie zabiegu, czy go nie robić. Pacjentka powinna zapytać linergistkę o porady dotyczące jej skóry i pielęgnacji, jeżeli ta miałaby pomóc w przygotowaniu naskórka pod zabieg. Linergistka zdecyduje i podpowie, czy w konkretnym przypadku skóra nadaje się do wykonania zabiegu makijażu permanentnego.

Tatuaż, a nie makijaż permanentny

Wiele salonów podczas wykonywania takiej usługi chce zaoszczędzić na pigmentach i innych rzeczach. Niestety wybierają barwniki przeznaczone do tatuażu w głębszej warstwie skóry, a nie makijażu tuż pod naskórkiem. Takie barwniki zmieniają zwykle swoje odcienie, a zwłaszcza kolor czarny. Może on przybierać barwy różnokolorowe, odbiegające swoim wyglądem od naturalności. Profesjonalna linergistka nigdy nie użyje koloru czarnego do mikropigmentacji brwi. Nawet w przypadku bardzo ciemnych oczu będzie to maksymalnie ciemny odcień koloru brązowego.

Przeciwieństwem do zbyt płytkiego makijażu jest zbyt głęboko osadzony makijaż permanentny (tatuaż). Jeżeli Twój makijaż okaże się tatuażem, to Twój makijaż będzie zmieniał kolor na nienaturalny. Możesz mieć też inny problem, czyli zbyt głęboko podany pigment, a więc trudno go usunąć i nie zostanie będzie złuszczał się w szybkim tempie, skóra będzie potrzebowała czasu, aby pozbyć się niechcianego pigmentu. Jeżeli masz taką możliwość, to udaj się do odpowiedniego salonu makijażu permanentnego, gdzie odpowiednio wyszkolona linergistka udzieli Ci wsparcia i pomoże zmniejszyć, jak najbardziej się da widoczność źle wykonanego makijażu.

Naturalna zmiana koloru makijażu permanentnego

Bardzo istotną kwestią do zapamiętania jest, że dobrze wykonany makijaż permanentny może jak najbardziej zmieniać kolor, rozjaśniać się i znikać, bo nie jest on trwały. Będziesz go miała kilka tygodni, miesięcy. Na trwałość makijażu permanentnego wpłynie właściwe dbanie o niego, regularne wizyty u linergistki, żeby dopigmentować znikający z upływem czasu pigment.

Jak wcześniej wspominałam, trwałość makijażu permanentnego zależy zarówno od codziennej pielęgnacji cery, ogólnego stanu skóry, jak i od innych czynników, jak choroby, przyjmowane leki, wiek kobiety. Więcej dowiesz się w moich innych artykułach, do których zapraszam. Jeżeli jesteś zainteresowana makijażem permanentnym i jesteś z okolic Poznania,

makijaż permanentny etapy gojenia

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

makijaż permanentny etapy gojenia

Chcesz mieć lub już masz makijaż permanentny i zastanawiasz się nad procesem gojenia się ran? Jak może wyglądać skóra? Jakie są etapy gojenia, jak długo trwają i skąd wiadomo, że przebiega prawidłowo? Dzisiaj dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Jak już pewnie zauważyłaś po wstępie, rany są nieodłączną częścią makijażu permanentnego. Makijaż permanentny powoduje przerwanie ciągłości skóry w miejscu podania pigmentu, stąd biorą się właśnie rany, które muszą się zagoić, aby makijaż był prawidłowo wykonany i odpowiednio wyglądał przez dłuższy czas. Organizm traktuje cząsteczki pigmentu, jako ciało obce, więc jest to standardowa reakcja obronna, jak w przypadku uszkodzenia skóry na łokciach lub kolanach przy upadku.

Zaczerwienienie i opuchlizna po zabiegu makijażu permanentnego mogą utrzymywać się kilka godzin po zabiegu. Skóra będzie lekko podrażniona i odczujesz napięcie i wysuszenie. Ciało każdej pacjentki może reagować mocniej lub słabiej, u jednej skóra będzie bardzo podrażniona, u innej od po kilku godzinach będzie wyglądać naturalnie. Przez podane w kremie lub zastrzyku znieczulenie naczynia krwionośne się obkurczają i to spowoduje, że skóra zrobi się trochę jaśniejsza. Właściwą fazę gojenia można określić w kilku etapach. 

Opuchlizna

Na początku zobaczysz zaczerwienienie i pojawi się obrzęk, możesz czuć ściągnięcie, suchość. Prawdopodobnie odczujesz także swędzenie, ból i nadwrażliwość na dotyk w miejscu zabiegu. W ciągu kilku dni naskórek zacznie się łuszczyć i natężenie pigmentu się zmniejszy.

Rogowacenie i strupki

Następnym etapem jest złuszczanie skóry. W tym momencie obrzęk powinien już ustąpić, ale na jego miejscu powstaną strupki. To całkowicie naturalny proces gojenia się skóry. Nie zdrapuj strupków, one same odpadną po kilku/kilkunastu dniach. Zdrapanie ich może zepsuć efekt makijażu permanentnego, a także doprowadzić do powstawania blizn. Po wygojeniu skóry przyjdź do mnie na dopigmentowanie. Po drugiej części zabiegu gojenie zaczyna się od początku. Po jego zakończeniu efekt mikropigmentacji jest gotowy.

Klientki pytają mnie, czy po zabiegu skóra będzie się długo regenerować. Chcą zaplanować urlop, albo jakąś ważną uroczystość i wyglądać w tym czasie pięknie. Nie przejmuj się, proces całkowitego gojenia mija szybko, trwa kilka tygodni. Możesz śmiało planować ważne wydarzenia krótko po zabiegu. Jeśli będziesz dbać o skórę, to ona szybko i porządnie się zagoi. Mogę podać Ci przybliżony czas gojenia się stref poddanych zabiegowi makijażu permanentnego.

Brwi po makijażu permanentnym goją się standardowo, czyli około 7-14 dni. Zazwyczaj strupki schodzą już od 5 do 7 dnia.

Proces gojenia ust trwa około dwóch tygodni. Po 3 dniach usta zaczynają się łuszczyć, z kolei po tygodniu naskórek złuszcza się na tyle, że barwa makijażu stanie się jaśniejsza nawet o połowę.

W przypadku oczu pełne zagojenie się ranek łącznie z rogowaceniem naskórka na powiekach trwa około 7-14 dni.

Pamiętaj o tym, że skóra w trakcie gojenia jest osłabiona i każdy czynnik zewnętrzny może ją podrażnić, przez co cały proces się wydłuży. Jeżeli planujesz coś ważnego, to najlepiej przyjdź do mnie kilka tygodni wcześniej, nie przed samym wydarzeniem. Dobrze jest przełożyć makijaż permanentny nawet na później, jeżeli nie jesteś pewna, jak długo Twoja skóra będzie się regenerować. Polecam Ci tak zrobić, zwłaszcza gdy chcesz przyjść na swój pierwszy makijaż permanentny.

Wiesz już, jakie są etapy gojenia makijażu permanentnego i ile dni zajmuje skórze całkowite wygojenie. U każdej osoby gojenie i stabilizacja pigmentu w naskórku przebiega inaczej, u jednej pacjentki szybciej, u innej potrwa to trochę dłużej. Na cały proces wpływ ma wiek, stan skóry, pielęgnacja oraz dbanie o skórę w sposób, jaki zaleca linergistka. Po wykonaniu makijażu permanentnego pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji miejsc, które zostały poddane zabiegowi, a także trzymaj się zaleceń od linergistki. Takie podejście sprawi, że gojenie przebiega w sposób prawidłowy, a efekt końcowy będzie jeszcze lepszy. Wspomniałam już o tym w poprzednim artykule: „Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął”.

dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął

Makijaż permanentny oznacza umieszczenie przeznaczonego do tego celu barwnika pod skórą w określonym miejscu na dłuższy okres czasu. Choć nazwa wskazuje wykonanie go trwale, na zawsze, to nie jest on tatuażem i z czasem barwnik znika. Jego intensywność zmniejsza się o ok. 40-50% w skali roku.

Trwałość makijażu permanentnego zależna jest od wielu czynników, np. dojrzałości skóry, tempa złuszczania naskórka i częstotliwości oraz rodzaju zabiegów beauty, jakie wykonuje sobie kobieta.

Odświeżenie makijażu permanentnego zalecam wykonywać co 1-2 lata dla ładniejszego efektu. Podczas korekty mogę poprawić, a także zmienić jego kształt, dobrać inny, bardziej odpowiedni kolor, który Tobie się spodoba.

Jak wcześniej wspomniałam, makijaż permanentny może nie być trwały, a nawet się nie przyjąć w skórze z różnych powodów. Młode klientki, mające skórę przetłuszczającą się, a nawet te stosujące peelingi i dbające codziennie o właściwą pielęgnację skóry mogą zauważyć szybsze blaknięcie pigmentu. Na podawany barwnik mają wpływ także promienie UV, a więc opalanie się w solarium lub wystawianie się na działanie promieni słonecznych. Do takich czynników zaliczyć możemy również choroby, przyjmowane leki i przemianę materii.

Makijaż permanentny może przyjąć się od razu, szybko znikać po wykonaniu kilku zabiegów. Czy wiesz, że makijaż permanentny może stracić swój docelowy wygląd już podczas pierwszej pigmentacji? Tak, to jest możliwe, ale nie przejmuj się, to nie koniec świata. Nie oznacza to, że makijaż permanentny nie jest dla Ciebie.

Nasza skóra nie jest przyzwyczajona do przyjmowania ciał obcych (a pigment do takich należy) i organizm próbuje zwalczyć barwnik, usunąć szybko zagrożenie. W trakcie pierwszej pigmentacji naskórek poznaje nową substancję, jaka jest w niego wprowadzana. Już na kolejnych wizytach naskórek lepiej reaguje i makijaż permanentny zaczyna przybierać taką formę i kolor, jakie wcześniej ustaliłyśmy. Na temat dopigmentowania, korekty makijażu permanentnego pisałam już w innym artykule. Możesz dowiedzieć się więcej w kwestiach dotyczących makijażu permanentnego, które Ciebie interesują.

Jeżeli chcesz, aby Twój makijaż wyglądał perfekcyjnie, to pamiętaj także o właściwej pielęgnacji i odpowiednim przygotowaniu się do zabiegu. Mogę Ci obiecać, że stosując się do moich wskazówek, Twój makijaż będzie wyglądał pięknie, a Ty będziesz czuła się w nim doskonale.

Oprócz powodów nieprzyjmowania się makijażu permanentnego, które dotyczą okresu późniejszego, można wymienić jeszcze kilka – nawet od pierwszej wizyty lub wcześniej. Należą do nich:

 • Krwawienie podczas zabiegu (skóra może być mocno unaczyniona, delikatna)
 • Zmiany hormonalne (makijaż inaczej reaguje u osób młodszych oraz starszych)
 • Niewłaściwa pielęgnacja (możesz mieć skórę tłustą lub korzystasz z peelingów)
 • Zrywanie strupków (poczekaj na całkowite wygojenie skóry, stosuj produkty, które otrzymasz do pielęgnacji)
 • Namaczanie po wykonaniu makijażu (nie mocz skóry nawet przez kilka dni)
 • Skłonna do trądziku i czynnych zmian skóra (skóra będzie próbowała walczyć z tymi zmianami, a pigment osłabi jej barierę ochronną)

Nie u każdej klientki zdarzają się powyższe sytuacje. Jednak zawsze warto stosować się do zaleceń linergistki, która zdobywa doświadczenie, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom klientek i zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo.

To, że pigment nie przyjmie się od pierwszego zabiegu i korekty, nie musi oznaczać rezygnacji z wymarzonego makijażu permanentnego. Zależy Ci na makijażu permanentnym? Bardzo chcesz go mieć? Nie rezygnuj. Przyjdź do mnie na konsultację. Omówimy Twoją sytuację i sprawdzimy wspólnie, jaką drogę najlepiej wybrać, abyś później cieszyła się wykonanym makijażem. Może Twoja skóra będzie potrzebowała tylko trochę więcej czasu i ewentualnie konkretnej pielęgnacji, aby przyzwyczaić się do barwnika. U większości kobiet makijaż permanentny przyjmuje się od razu, u innych po dopigmentowaniu. Zapraszam Cię do mojego gabinetu, ul. Podgrzybkowa 1, 62-023 Borówiec.

metoda usta

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

metoda usta

W poprzednich artykułach opisałam makijaże permanentne brwi i kresek na powiekach. Mogłaś zapoznać się już z metodami wykonania, z których korzystam podczas pracy. Opisałam również, jak dbać we właściwy sposób o skórę przed i po zabiegu.

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się o jeszcze jednym elemencie makijażu permanentnego i kolejnych metodach. W moim gabinecie wykonam Ci pełny makijaż permanentny, który składa się z brwi, kresek na powiekach oraz ust. Wyjaśnię Ci, na czym ten ostatni polega, z jakich metod korzystam oraz, jak dbać o twarz, aby usta po wykonanym zabiegu zagoiły się i wyglądały naturalnie i pięknie, bez użycia wypełniaczy. Nie będziesz już potrzebować szminki, tylko delikatnej warstwy ochronnej, czyli błyszczyk, który dodatkowo wydobędzie połysk z Twoich ust. Makijaż permanentny ust sprawi, że ich kształt będzie idealny, a kolor soczysty, jak jabłko, świeży i trwały. Nie ma potrzeby ponownego nakładania makijażu po jedzeniu, kąpieli i w innych sytuacjach.

Podczas naszego spotkania pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniego pigmentu do typu skóry i Twoich preferencji. Następnie przy starannym rysunku podkreślimy kontury ust, nadając im określony kolor i kształt. Ostateczna barwa widoczna jest dopiero po około 4 tygodniach od implantacji pigmentu. Do tego czasu może się jeszcze trochę zmienić. Pamiętaj jednak, że ten styl makijażu podkreśli Twoje usta. Chociaż kolor pigmentu jest taki sam, to każda klientka ma inny kolor czerwieni wargowej, więc każda może mieć inny efekt. Niektóre usta są blade, inne różowe, czerwone… Po pierwszej wizycie ustalimy termin kolejnej, aby skontrolować i ewentualnie poprawić kolor i kształt. Można użyć innych kolorów, jeśli poprzednio użyty kolor nie pasują Ci lub był za jasny. 

Makijaż permanentny ust w moim salonie wykonuję różnymi technikami, więc masz wybór spośród tych kilku technik i zobaczysz, która technika będzie dla Ciebie najlepsza:

Perfect Lips – nadają się do ust asymetrycznych

 • klasyczne usta
 • idealnie wyrysowane
 • w nasyconym kolorze czerwieni.
 • Natural Lips – tylko na ustach symetrycznych
 • usta w kolorze nude
 • delikatnie podkreślone i bez konturowe.
 • Fresh Lips – nadają się do ust asymetrycznych

Jak w przypadku brwi i kresek, makijaż permanentny ust także nie jest dla każdej kobiety. Poniżej przeczytasz o przeciwwskazaniach, a jeżeli one Cię nie dotyczą, to w dalszej części opiszę, jak dbać o usta przed makijażem permanentnym, w czasie gojenia i później:

 • Ciąża i laktacja
 • Problemy z krzepnięciem krwi (hemofilia)
 • Choroby nowotworowe- tylko w trakcie leczenia
 • Stany ropne i alergiczne wokół ust
 • Aktywna opryszczka
 • Krótko po zabiegu złuszczania naskórka
 • Zakażenia górnych dróg oddechowych
 • Gorączka
 • Zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis)
 • Skłonności do tworzenia się blizn i keloidów

 Pielęgnacja skóry przed planowanym zabiegiem makijażu permanentnego jest bardzo ważna. Jeżeli masz skłonności do opryszczki, przyjmuj leki zapobiegające jej wystąpieniu.

Aktywna opryszczka przeszkadza w prawidłowym wykonaniu zabiegu. Makijaż należy wykonać 2 tygodnie po całkowitym wygojeniu. Przed zabiegiem poinformuj linergistkę, czy miałaś wcześniej zabiegi, np. powiększanie ust. Jeśli są zaplanowane, lepiej zrobić to po makijażu permanentnym. Bardzo ważne jest nawilżenie i wygładzenie ust przed zabiegiem. Pęknięcia i nierówności na skórze ust nie wchłaniają dobrze pigmentu. Polecam zabranie ze sobą szalika lub apaszki w dniu zabiegu. Możesz się nim zakryć, jeśli usta są bardzo opuchnięte.

Kolejnym etapem po zabiegu jest regeneracja i tutaj niezwykle istotna jest także pielęgnacja. Zaraz po zabiegu, nawet przy lekkim makijażu, usta są dość ciemne. Nie martw się,  kolor wyblaknie o 50% po 4-7 dniach. Efekt wzmacnia dodatkowa pigmentacja (do 8 tygodni po pierwszym zabiegu). Możesz zmienić kolor, którego użyłam wcześniej. Z obszarem ust po pigmentacji należy obchodzić się ze szczególną ostrożnością. Nie mocz, nie pocieraj ani nie dotykaj pigmentowanej skóry. W żadnym wypadku nie należy myć ust mydłem ani używać kosmetyków innych niż te zalecane przeze mnie. Sauna, solarium, zabiegi spa i basen nie są dozwolone. Po zabiegu dostaniesz krem, który nawilży usta i przyspieszy gojenie. Używaj go tylko dwa razy dziennie przez 4-5 dni po zabiegu i smaruj bardzo cienką warstwą. Ślina zawiera bakterie, dlatego staraj się nie oblizywać ust przez cały okres gojenia. Unikaj bliskiego kontaktu ze zwierzętami i ich śliną.

Po całkowitym wygojeniu się ust skóra pigmentowana nie powinna być sucha ani mocno opalona. Nie korzystaj z peelingów, które złuszczając naskórek, przyspi esząutratę pigmentu.

metoda kreski

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

metoda kreski

Lubisz mieć na co dzień podkreślone oko, albo szykujesz się na imprezę i chcesz wyglądać pięknie w makijażu, ale kreski Tobie nie wychodzą i z nich rezygnujesz? Jeżeli jesteś osobą, która dba o swoją urodę i spędza dużo czasu przed lustrem, robiąc codzienny makijaż lub codziennie maluje sobie kreski na powiekach, to makijaż permanentny w takiej formie jest właśnie dla Ciebie.

Makijaż permanentny oczu, to idealny sposób, aby zaoszczędzić codziennie czas i pospać kilka godzin dłużej, bez pośpiechu. Sprawdza się również u osób, które noszą soczewki kontaktowe.

Jeżeli zdecydujesz się na zrobienie sobie kresek na powiekach, to zapraszam do mnie na wizytę. Pomogę wybrać Ci odpowiedni makijaż, a tutaj przedstawię Ci moje propozycje, abyś była w pełni zadowolona, a wszyscy wokół Ciebie byli zaskoczeni Twoją metamorfozą. U mnie możesz wybrać spośród poniższych propozycji:

 • kreska na powiece górnej (w linii rzęs, bądź grubszej kreski dekoracyjnej),
 • kreska na powiece dolnej (w postaci delikatnej, rozmazanej kreski lub kropeczek między rzęsami).

Z myślą o Tobie mam również coś nowego:

 • kreska górna w formie cienia (rozcieniowany eyeliner),
 • kreska typu Butterfly (rozcieniowana powieka ruchoma podobna do klasycznego makijażu typu Dior)

Niestety makijaż permanentny nie jest dla każdego. Niektóre choroby oraz ciąża i karmienie piersią wykluczają możliwość wykonania makijażu permanentnego ze względu na Twoje i Twojego dziecka bezpieczeństwo. Przed wizytą u mnie upewnij się, że nie masz:

 • infekcji górnych dróg oddechowych
 • gorączki
 • skłonności do tworzenia się blizn i keloidów
 • stanów zapalnych spojówek i oka
 • jaskry

Skóra powiek musi być odpowiednio nawilżona i miękka. W przypadku skóry wrażliwej ze skłonnością do obrzęków polecam Ci wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki lub aescin.

Kilka dni przed zabiegiem możesz wykonać hennę na rzęsy, ponieważ po zabiegu rzęs nie można malować tuszem przez kilka dni. Jeżeli masz przedłużane, doklejane rzęsy, to zdejmij je przed makijażem permanentnym. 

Przyjdź do mnie z okularami przeciwsłonecznymi. Mogą się przydać, jeśli twoje oczy będą nieco spuchnięte po zabiegu.

Istotna dla utrzymania właściwego efektu jest także odpowiednia pielęgnacja skóry po wykonaniu makijażu permanentnego w formie nie tylko kresek na powiekach, ale także brwi i ust.

Po zabiegu kreski mają dość intensywną barwę, ale w ciągu kilku dni kolor rozjaśni się nawet do 50%, więc nie przejmuj się tym, jeżeli poprosiłaś o wykonanie delikatnego makijażu permanentnego. Jeżeli zobaczysz, że kształt nie jest do końca taki, o jakim marzyłaś, to po 4 tygodniach od pierwszego spotkania zobaczymy się jeszcze raz w celu obowiązkowej kontroli i ewentualnej korekty kształtu kresek.

Pamiętaj, aby po pierwszej pigmentacji ostrożnie traktować skórę. Nie mocz jej, nie używaj mydła, kremów i innych kosmetyków. Nie zdrapuj strupków i staraj się nie korzystać z szorstkich ręczników, nie trzyj oczu. Jeżeli chodzisz na basen, korzystasz z sauny lub solarium, albo planujesz wizytę w spa, to przełóż tę wizytę na inny termin, aby skóra była świeża, zdrowa i nienarażona na silne działanie promieni słonecznych. Barwa kresek może zblednąć, jeżeli nie zastosujesz się we właściwy sposób do moich wskazówek.

Do zobaczenia w moim gabinecie, zapraszam do mojego świata makijażu permanentnego.

Skóra powiek musi być odpowiednio nawilżona i miękka. W przypadku skóry wrażliwej ze skłonnością do obrzęków polecam Ci wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki lub aescin.

Kilka dni przed zabiegiem możesz wykonać hennę na rzęsy, ponieważ po zabiegu rzęs nie można malować tuszem przez kilka dni. Jeżeli masz przedłużane, doklejane rzęsy, to zdejmij je przed makijażem permanentnym. 

Przyjdź do mnie z okularami przeciwsłonecznymi. Mogą się przydać, jeśli twoje oczy będą nieco spuchnięte po zabiegu.

Istotna dla utrzymania właściwego efektu jest także odpowiednia pielęgnacja skóry po wykonaniu makijażu permanentnego w formie nie tylko kresek na powiekach, ale także brwi i ust.

Po zabiegu kreski mają dość intensywną barwę, ale w ciągu kilku dni kolor rozjaśni się nawet do 50%, więc nie przejmuj się tym, jeżeli poprosiłaś o wykonanie delikatnego makijażu permanentnego. Jeżeli zobaczysz, że kształt nie jest do końca taki, o jakim marzyłaś, to po 4 tygodniach od pierwszego spotkania zobaczymy się jeszcze raz w celu obowiązkowej kontroli i ewentualnej korekty kształtu kresek.

Pamiętaj, aby po pierwszej pigmentacji ostrożnie traktować skórę. Nie mocz jej, nie używaj mydła, kremów i innych kosmetyków. Nie zdrapuj strupków i staraj się nie korzystać z szorstkich ręczników, nie trzyj oczu. Jeżeli chodzisz na basen, korzystasz z sauny lub solarium, albo planujesz wizytę w spa, to przełóż tę wizytę na inny termin, aby skóra była świeża, zdrowa i nienarażona na silne działanie promieni słonecznych. Barwa kresek może zblednąć, jeżeli nie zastosujesz się we właściwy sposób do moich wskazówek.

Do zobaczenia w moim gabinecie, zapraszam do mojego świata makijażu permanentnego.

metoda brwi

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

metoda brwi

Makijaż stosowany jest przez większość kobiet na całym świecie. W ostatnim czasie coraz bardziej popularny staje się makijaż permanentny i coraz więcej kobiet się na niego decyduje z różnych powodów. Często brakuje im czasu na codzienny makijaż i poprawianie go wiele razy w ciągu dnia.

Niektóre panie decydują się na pełny makijaż permanentny powiek, brwi i ust, a inne chcą tylko jeden z tych elementów. Przed wykonaniem makijażu permanentnego każda kobieta staje przed wyborem koloru oraz metody, jaką zostanie wykonany makijaż permanentny. Istnieje kilka metod makijażu permanentnego i każda linergistka może stosować w swoim gabinecie poniższe rodzaje. Są to m.in.:

 • Metoda ombre – cieniowania, czyli unowocześniona metoda wypełnienia,
 • Metoda włoskowa,
 • Microblading, zwana dawniej piórkową.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o moich metodach wykonywania makijażu permanentnego brwi, jakie wykorzystuję w swojej pracy, to poniżej znajdziesz o tym informacje. Do wykonania makijażu permanentnego brwi stosuję metody:

 • Light Hair (Microblading),
 • Million Dollar Brows / Ombre Brows,Typu przebarwienia lub barwnika,
 • Shaded Hair (cieniowany microblading).

Light Hair (Microblading)

Jest to rewolucyjna technika makijażu permanentnego. Polega na wyrysowaniu na łuku brwiowym włosków o grubości mniej więcej stylizacji w celu subtelnej korekty lub podkreślenia włosków brwiowych. Metoda microblading jest uważana za bezbolesną, jednak osoby wrażliwe mogą odczuwać pewien dyskomfort. Z tego powodu podczas zabiegu na skórę brwi nakładane jest znieczulenie. Efekt jest bardzo naturalny.

Jeśli konieczne jest delikatne zagęszczenie i podkreślenie brwi, zaleca się połączenie metody microblading z metodą pudrową.

Million Dollar Brows / Ombre Brows

W metodzie pudrowej pigment nakładany jest na całą brew, aby stworzyć dobrze zarysowaną, podkreśloną brew. Efekt wygląda, jak brwi bezpośrednio po farbowaniu nowoczesną henną. Do tworzenia realistycznych brwi stosuje się również techniki cieniowania, tj. ombre.

Prawidłowy kształt brwi jest bardzo ważny dla wyglądu każdej kobiety. Makijaż permanentny brwi powinien być starannie dobrany do wieku i typu urody. Wpływa na samopoczucie i sprawia, że czujesz się bardziej pewna siebie. Metoda ta może skorygować drobne niedoskonałości i sprawić, że linia brwi będzie mniej asymetryczna. Makijaż permanentny może być również stosowany do tuszowania drobnych niedoskonałości brwi, szczególnie u mężczyzn. Przydaje się również w przypadku braku brwi, utracie włosów również na głowie, z powodu choroby, jak alopecja.

Należy pamiętać, że makijaż permanentny brwi jest najszybszy do usunięcia ze wszystkich technik makijażu permanentnego. Wykonuje się go w najprostszy sposób, aby wyglądał jak najbardziej naturalnie i nie przypominał tatuażu. Dlatego też zaleca się poprawę tonacji kolorystycznej już po roku.

Shaded Hair (cieniowany microblading)

W metodzie włoskowej makijażu brwi pigment nakładany jest na cały łuk brwi. Cechą szczególną metody włoskowej jest to, że pigment nakładany jest w taki sposób, że naśladuje prawdziwe włoski, dopasowując się do naturalnej linii i wzrostu włosków brwi. W wyniku tej pigmentacji powstaje wzór, który można pomylić z naturalnymi włoskami brwi. Zabiegi wykonywane są po szczegółowej analizie potrzeb pacjentki, w wywiadzie wykluczającym przeciwwskazania oraz wstępnym rysunku. Ból łagodzi się za pomocą powierzchownego znieczulenia skóry poddanej zabiegowi. Metoda stylizacji jest idealna do zagęszczania włosów lub w połączeniu z metodą cienia.

Mam nadzieję, że artykuł pomógł Ci w podjęciu decyzji o Twoim pierwszym lub ponownym makijażu permanentnym. Zapraszam Cię do kontaktu, jeśli masz pytania na ten temat oraz na spotkanie ze mną w Borówcu koło Poznania, jeżeli chciałabyś skorzystać z dowolnej z moich metod. W kolejnych artykułach opowiem również o metodach wykonywania kresek i makijażu permanentnego ust.

makijaż permanentny dopigmentowanie

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

makijaż permanentny dopigmentowanie

Dzięki makijażowi permanentnemu brwi, oczu oraz ust, można zapomnieć o codziennym malowaniu się. Odpowiednio dobrany makijaż permanentny, jego kolor i kształt wygląda subtelnie i naturalnie. O każdej porze dnia tak samo dobrze, jak świeży makijaż.

Nie będzie już konieczne spędzanie wielu godzin przed lustrem na poprawkach. Jednak z czasem staje się on subtelniejszy i zaczynasz odczuwać potrzebę poprawienia go. Co w takiej sytuacji możesz zrobić? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Makijaż permanentny powinien przez dłuższy czas utrzymywać się w skórze w miejscu podania pigmentu. Nie zawsze jednak po pierwszym zabiegu wygląda on idealnie. W ciągu następnych kilku tygodni może okazać się, że wymagać będzie dodatkowej pigmentacji. Dopracowania, uzupełnienia lub poprawy koloru, delikatnej zmiany kształtu. W takiej sytuacji masz możliwość skorzystania z opcji dopigmentowania celem poprawy wyglądu Twojego makijażu permanentnego.

W celu uzyskania równomiernego odpowiednio nasyconego kolorem makijażu permanentnego, jeżeli jest to konieczne, wykonuje się uzupełnienie pigmenu, korektę kształtu lub koloru. Zwykle wykonywany jest po minimum czterech tygodniach od pierwszej wizyty. W moim gabinecie wykonam go nawet do dwóch miesięcy po zabiegu.

Dopigmentowanie brwi, kresek lub ust to zabieg polegający na uzupełnieniu brwi, kresek lub ust takim samym kolorem pigmentu. Jest również możliwość przyciemnienia efektu. Dzięki dopigmentowaniu makijaż permanentny utrwala się na zdecydowanie dłuższy czas. Na dopigmentowaniu można również lekko zmodyfikować makijaż, na przykład przyciemnić brwi, wydłużyć lekko końcówkę kresek, czy pocieniować mocniej kontur ust.

Przed przystąpieniem do zabiegu możemy wspólnie ustalić szczegóły i będziesz miała możliwość decyzji, jakiej korekty potrzebujesz, aby poczuć się w swoim makijażu jeszcze lepiej, niż przedtem. Pamiętaj, że korekta nie oznacza, że makijaż permanentny będzie utrwalony, jak tatuaż. Makijaż permanentny trzeba będzie po kilkunastu miesiącach odnowić, aby znowu wyglądał świeżo, był bardziej wyraźny.

Podczas dopigmentowania Twoich brwi, kresek oraz ust po kilku tygodniach, a nawet kilkanaście miesięcy po nim, skupiam się na naturalnym wyglądzie makijażu. Pomagam Tobie uzyskać piękne usta, jak soczyste jabłko, podkreślone kreską oczy i perfekcyjny kształt brwi.

Jeśli chcesz zrobić makijaż permanentny w Poznaniu zapraszam do pobliskiego Borówca, do mojego gabinetu przy ul. Podgrzybkowej 1. Z moją pomocą będziesz mogła jeszcze bardziej pokazać swoje naturalne piękno.

jak usunąć makijaż permanentny brwi

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

jak usunąć makijaż permanentny brwi

Jeśli to czytasz, to być może zastanawiasz się nad swoim pierwszym makijażem permanentnym. A może już go zrobiłaś, ale z jakiegoś powodu chcesz się go pozbyć lub zmienić jego kolor, kształt? Nie musisz czekać kilku lat, aż nieudany makijaż sam zejdzie. Prawdopodobnie nie zejdzie. Możesz go usunąć lub po prostu rozjaśnić. Zastanawiasz się jak mogę Ci pomóc?

W tym artykule omówię temat usuwania makijażu permanentnego brwi. Przedstawię Ci mój sposób na szybkie, bezpieczne i prawie całkowicie bezbolesne pozbycie się go za pomocą lasera. Dowiesz się m.in., jak pielęgnować skórę przed i po zabiegu, jak może ona reagować na ten zabieg i w jakich przypadkach stosowanie lasera jest niemożliwe.

Do rozjaśniania i usuwania makijażu permanentnego brwi wykorzystuję najnowocześniejszy laser neodymowo-yagowy Q-Switch, który przeznaczony jest do usuwania zarówno makijażu permanentnego, np. brwi, jak i tatuażu. Rozjaśnione brwi dają bazę do wykonania nowych, o poprawnym kształcie i kolorze, dają możliwość ich naprawy. Nie powinno się zmieniać koloru, dokładając inny barwnik na miejsce poprzedniego. Przy takiej próbie efekt będzie się różnił od oczekiwanego, ponieważ pigmenty się zmieszają i powstanie nowy kolor.

Działanie lasera Q-Switch polega na tym, że wiązki światła (promieniowanie podczerwone) przenikają naskórek. Następnie wnikają do skóry właściwej, wpływając na pigment, który je wchłania, zmieniając przy tym swoją masę. Laser wytwarza bardzo wysoką energię, pulsując w krótkich odstępach czasu, liczonych w nanosekundach (0–10 ns). Porażony światłem podczerwonym pigment pęcznieje i rozbija się na małe kawałki, które będą wydalone z organizmu poprzez procesy metaboliczne. Dzięki temu pigment staje się coraz jaśniejszy, aż w końcu całkowicie znika.

Największymi zaletami lasera są:

 • Wysoka sk
 • Wysoka skuteczność wykonywanych zabiegów,
 • Możliwość usuwania tatuaży prawie każdego koloru,
 • Maksymalne bezpieczeństwo pracy.

Zastosowanie lasera:

 • Usuwanie tatuażu,
 • Usuwanie makijażu permanentnego brwi, powiek i ust,
 • Usuwanie piegów i znamion
 • Peeling węglowy „Black Doll”

Innowacyjna technologia zastosowana w laserze Q Switch pozwala na usuwanie bardzo intensywnych przebarwień czy tatuaży. Mechanizm działania lasera polega na podgrzaniu barwnika umiejscowionego w skórze, po czym dochodzi do rozbicia komórek barwnika. Rozbity pigment pochłaniają makrofagi (komórki powstające np. w miejscu infekcji), a jego pozostałości migrują na powierzchnię naskórka. Podczas kolejnych zabiegów proces ten jest powtarzany aż do uzyskania pożądanych rezultatów.

Obszar wystawiony na działanie lasera zmieni chwilowo kolor na biały, po niedługim czasie może pojawić się obrzęk, który sam zniknie w ciągu 2-3 dni. Może pojawić się też lekkie zaczerwienienie. Sygnalizuje on nam, że do barwnika dotarła wiązka lasera i ulegnie wkrótce redukcji. Zabieg powtarzamy po ok. 6-8 tygodniach. Nie można z góry określić, ile zabiegów jest potrzebnych do całkowitego usunięcia tatuaży lub wykonania makijażu permanentnego. Zależy to od ilości i głębokości pigmentu zalegającego w skórze. Faktem jest również, że niektórych rodzajów tatuaży czy makijażu nie da się całkowicie usunąć.

Liczba zabiegów zależna jest od:

 • Koloru przebarwienia, intensywności,
 • Wielkości/gęstości zawartego w komórkach skóry barwnika,
 • Typu przebarwienia lub barwnika,
 • Głębokości pigmentu,
 • Odcienia skóry (im mniej opalona skóra, tym bardziej bezpieczny, efektywny zabieg i mniejsza tendencja do oparzeń lub przebarwień),
 • Indywidualnej reakcji układu immunologicznego na działanie lasera,
 • Krótki czas zabiegu znacząco wpływa na komfort pacjenta.

Laser nie wywołuje silnego bólu, w związku z czym w większości przypadków praca z nim nie wymaga znieczulenia, ale indywidualne odczucia bywają bardzo zróżnicowane, dlatego opracowywaną część ciała można dodatkowo znieczulić.

Zalecenia po zabiegu:

 • W ciągu 24 godzin od zabiegu nie myj twarzy (brwi, okolic oczu) i chroń je od zamoczenia.
 • Na drugi dzień możesz przykładać kostki lodu, żeby zmniejszyć opuchliznę.
 • Przez kilka dni po zabiegu, skóra powinna być pozostawiona sucha.
 • Należy o nią dbać, jak po oparzeniach słonecznych.
 • W ciągu 2-3 dni nie używaj na brwiach żadnych kosmetyków kolorowych.
 • Przez 7 dni 3 razy dziennie przemywaj skórę brwi Octeniseptem i smaruj ją raz dziennie Panthenolem lub Alantanem.
 • Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wystawiaj brwi na działanie promieni słonecznych.
 • Przez miesiąc nie korzystaj z sauny, solarium, basenu.

Laser jest bezpieczny dla cebulek włosów i zdrowej skóry – nie rani i nie pozostawia blizn. W przypadku brwi, od razu po zabiegu niektóre włoski mogą zjaśnieć, jednak nowe, które będą rosły, są już w naturalnym kolorze. Tydzień po zabiegu możesz nałożyć hennę na włosy, aby je przyciemnić. Kolejny zabieg laserowy możesz wykonać 4-6 tygodni później, a makijaż permanentny – po 8 tygodniaPrzeciwwskazania do zabiegu:Przeciwwskazania do zabiegu::

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • hemofilia,
 • cukrzyca,
 • ciąża,
 • chemioterapia,
 • rozrusznik serca,
 • przeziębienie,
 • zmiany skórne (wirusowe, bakteryjne),
 • choroby tkanki łącznej,
 • intensywna opalenizna,
 • ciemny odcień skóry,
 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowaceń,
 • obniżona odporność,
 • wirus HIV,
 • doustne stosowanie retinoidów.

Czy po przeczytaniu tego artykułu nadal masz obawy przed usuwaniem makijażu permanentnego Twoich brwi? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o makijażu permanentnym brwi, to zapraszam Cię do zapoznania się z poprzednim artykułem pt. ”co to makijaż permanentny brwi?”. Zachęcam Cię również do wizyty w moim gabinecie – Podgrzybkowa 1, 62-023 Borówiec, gdzie możesz się zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta.

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

co to makijaż permanentny brwi

Jeśli to czytasz, to być może zastanawiasz się nad swoim pierwszym makijażem permanentnym. A może już go zrobiłaś, ale z jakiegoś powodu chcesz się go pozbyć lub zmienić jego kolor, kształt? Nie musisz czekać kilku lat, aż nieudany makijaż sam zejdzie. Prawdopodobnie nie zejdzie. Możesz go usunąć lub po prostu rozjaśnić. Zastanawiasz się jak mogę Ci pomóc?

W tym artykule omówię temat usuwania makijażu permanentnego brwi. Przedstawię Ci mój sposób na szybkie, bezpieczne i prawie całkowicie bezbolesne pozbycie się go za pomocą lasera. Dowiesz się m.in., jak pielęgnować skórę przed i po zabiegu, jak może ona reagować na ten zabieg i w jakich przypadkach stosowanie lasera jest niemożliwe.

Do rozjaśniania i usuwania makijażu permanentnego brwi wykorzystuję najnowocześniejszy laser neodymowo-yagowy Q-Switch, który przeznaczony jest do usuwania zarówno makijażu permanentnego, np. brwi, jak i tatuażu. Rozjaśnione brwi dają bazę do wykonania nowych, o poprawnym kształcie i kolorze, dają możliwość ich naprawy. Nie powinno się zmieniać koloru, dokładając inny barwnik na miejsce poprzedniego. Przy takiej próbie efekt będzie się różnił od oczekiwanego, ponieważ pigmenty się zmieszają i powstanie nowy kolor.

Działanie lasera Q-Switch polega na tym, że wiązki światła (promieniowanie podczerwone) przenikają naskórek. Następnie wnikają do skóry właściwej, wpływając na pigment, który je wchłania, zmieniając przy tym swoją masę. Laser wytwarza bardzo wysoką energię, pulsując w krótkich odstępach czasu, liczonych w nanosekundach (0–10 ns). Porażony światłem podczerwonym pigment pęcznieje i rozbija się na małe kawałki, które będą wydalone z organizmu poprzez procesy metaboliczne. Dzięki temu pigment staje się coraz jaśniejszy, aż w końcu całkowicie znika.

Największymi zaletami lasera są:

 • Wysoka sk
 • Wysoka skuteczność wykonywanych zabiegów,
 • Możliwość usuwania tatuaży prawie każdego koloru,
 • Maksymalne bezpieczeństwo pracy.

Zastosowanie lasera:

 • Usuwanie tatuażu,
 • Usuwanie makijażu permanentnego brwi, powiek i ust,
 • Usuwanie piegów i znamion
 • Peeling węglowy „Black Doll”

Innowacyjna technologia zastosowana w laserze Q Switch pozwala na usuwanie bardzo intensywnych przebarwień czy tatuaży. Mechanizm działania lasera polega na podgrzaniu barwnika umiejscowionego w skórze, po czym dochodzi do rozbicia komórek barwnika. Rozbity pigment pochłaniają makrofagi (komórki powstające np. w miejscu infekcji), a jego pozostałości migrują na powierzchnię naskórka. Podczas kolejnych zabiegów proces ten jest powtarzany aż do uzyskania pożądanych rezultatów.

Obszar wystawiony na działanie lasera zmieni chwilowo kolor na biały, po niedługim czasie może pojawić się obrzęk, który sam zniknie w ciągu 2-3 dni. Może pojawić się też lekkie zaczerwienienie. Sygnalizuje on nam, że do barwnika dotarła wiązka lasera i ulegnie wkrótce redukcji. Zabieg powtarzamy po ok. 6-8 tygodniach. Nie można z góry określić, ile zabiegów jest potrzebnych do całkowitego usunięcia tatuaży lub wykonania makijażu permanentnego. Zależy to od ilości i głębokości pigmentu zalegającego w skórze. Faktem jest również, że niektórych rodzajów tatuaży czy makijażu nie da się całkowicie usunąć.

Liczba zabiegów zależna jest od:

 • Koloru przebarwienia, intensywności,
 • Wielkości/gęstości zawartego w komórkach skóry barwnika,
 • Typu przebarwienia lub barwnika,
 • Głębokości pigmentu,
 • Odcienia skóry (im mniej opalona skóra, tym bardziej bezpieczny, efektywny zabieg i mniejsza tendencja do oparzeń lub przebarwień),
 • Indywidualnej reakcji układu immunologicznego na działanie lasera,
 • Krótki czas zabiegu znacząco wpływa na komfort pacjenta.

Laser nie wywołuje silnego bólu, w związku z czym w większości przypadków praca z nim nie wymaga znieczulenia, ale indywidualne odczucia bywają bardzo zróżnicowane, dlatego opracowywaną część ciała można dodatkowo znieczulić.

Zalecenia po zabiegu:

 • W ciągu 24 godzin od zabiegu nie myj twarzy (brwi, okolic oczu) i chroń je od zamoczenia.
 • Na drugi dzień możesz przykładać kostki lodu, żeby zmniejszyć opuchliznę.
 • Przez kilka dni po zabiegu, skóra powinna być pozostawiona sucha.
 • Należy o nią dbać, jak po oparzeniach słonecznych.
 • W ciągu 2-3 dni nie używaj na brwiach żadnych kosmetyków kolorowych.
 • Przez 7 dni 3 razy dziennie przemywaj skórę brwi Octeniseptem i smaruj ją raz dziennie Panthenolem lub Alantanem.
 • Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wystawiaj brwi na działanie promieni słonecznych.
 • Przez miesiąc nie korzystaj z sauny, solarium, basenu.

Laser jest bezpieczny dla cebulek włosów i zdrowej skóry – nie rani i nie pozostawia blizn. W przypadku brwi, od razu po zabiegu niektóre włoski mogą zjaśnieć, jednak nowe, które będą rosły, są już w naturalnym kolorze. Tydzień po zabiegu możesz nałożyć hennę na włosy, aby je przyciemnić. Kolejny zabieg laserowy możesz wykonać 4-6 tygodni później, a makijaż permanentny – po 8 tygodniaPrzeciwwskazania do zabiegu:Przeciwwskazania do zabiegu::

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • hemofilia,
 • cukrzyca,
 • ciąża,
 • chemioterapia,
 • rozrusznik serca,
 • przeziębienie,
 • zmiany skórne (wirusowe, bakteryjne),
 • choroby tkanki łącznej,
 • intensywna opalenizna,
 • ciemny odcień skóry,
 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowaceń,
 • obniżona odporność,
 • wirus HIV,
 • doustne stosowanie retinoidów.

Czy po przeczytaniu tego artykułu nadal masz obawy przed usuwaniem makijażu permanentnego Twoich brwi? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o makijażu permanentnym brwi, to zapraszam Cię do zapoznania się z poprzednim artykułem pt. ”co to makijaż permanentny brwi?”. Zachęcam Cię również do wizyty w moim gabinecie – Podgrzybkowa 1, 62-023 Borówiec, gdzie możesz się zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta.

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

co to makijaż permanentny brwi

W tym artykule omówię temat usuwania makijażu permanentnego brwi. Przedstawię Ci mój sposób na szybkie, bezpieczne i prawie całkowicie bezbolesne pozbycie się go za pomocą lasera. Dowiesz się m.in., jak pielęgnować skórę przed i po zabiegu, jak może ona reagować na ten zabieg i w jakich przypadkach stosowanie lasera jest niemożliwe.

Do rozjaśniania i usuwania makijażu permanentnego brwi wykorzystuję najnowocześniejszy laser neodymowo-yagowy Q-Switch, który przeznaczony jest do usuwania zarówno makijażu permanentnego, np. brwi, jak i tatuażu. Rozjaśnione brwi dają bazę do wykonania nowych, o poprawnym kształcie i kolorze, dają możliwość ich naprawy. Nie powinno się zmieniać koloru, dokładając inny barwnik na miejsce poprzedniego. Przy takiej próbie efekt będzie się różnił od oczekiwanego, ponieważ pigmenty się zmieszają i powstanie nowy kolor.

Działanie lasera Q-Switch polega na tym, że wiązki światła (promieniowanie podczerwone) przenikają naskórek. Następnie wnikają do skóry właściwej, wpływając na pigment, który je wchłania, zmieniając przy tym swoją masę. Laser wytwarza bardzo wysoką energię, pulsując w krótkich odstępach czasu, liczonych w nanosekundach (0–10 ns). Porażony światłem podczerwonym pigment pęcznieje i rozbija się na małe kawałki, które będą wydalone z organizmu poprzez procesy metaboliczne. Dzięki temu pigment staje się coraz jaśniejszy, aż w końcu całkowicie znika.

Największymi zaletami lasera są:

 • Wysoka sk
 • Wysoka skuteczność wykonywanych zabiegów,
 • Możliwość usuwania tatuaży prawie każdego koloru,
 • Maksymalne bezpieczeństwo pracy.

Zastosowanie lasera:

 • Usuwanie tatuażu,
 • Usuwanie makijażu permanentnego brwi, powiek i ust,
 • Usuwanie piegów i znamion
 • Peeling węglowy „Black Doll”

Innowacyjna technologia zastosowana w laserze Q Switch pozwala na usuwanie bardzo intensywnych przebarwień czy tatuaży. Mechanizm działania lasera polega na podgrzaniu barwnika umiejscowionego w skórze, po czym dochodzi do rozbicia komórek barwnika. Rozbity pigment pochłaniają makrofagi (komórki powstające np. w miejscu infekcji), a jego pozostałości migrują na powierzchnię naskórka. Podczas kolejnych zabiegów proces ten jest powtarzany aż do uzyskania pożądanych rezultatów.

Obszar wystawiony na działanie lasera zmieni chwilowo kolor na biały, po niedługim czasie może pojawić się obrzęk, który sam zniknie w ciągu 2-3 dni. Może pojawić się też lekkie zaczerwienienie. Sygnalizuje on nam, że do barwnika dotarła wiązka lasera i ulegnie wkrótce redukcji. Zabieg powtarzamy po ok. 6-8 tygodniach. Nie można z góry określić, ile zabiegów jest potrzebnych do całkowitego usunięcia tatuaży lub wykonania makijażu permanentnego. Zależy to od ilości i głębokości pigmentu zalegającego w skórze. Faktem jest również, że niektórych rodzajów tatuaży czy makijażu nie da się całkowicie usunąć.

Liczba zabiegów zależna jest od:

 • Koloru przebarwienia, intensywności,
 • Wielkości/gęstości zawartego w komórkach skóry barwnika,
 • Typu przebarwienia lub barwnika,
 • Głębokości pigmentu,
 • Odcienia skóry (im mniej opalona skóra, tym bardziej bezpieczny, efektywny zabieg i mniejsza tendencja do oparzeń lub przebarwień),
 • Indywidualnej reakcji układu immunologicznego na działanie lasera,
 • Krótki czas zabiegu znacząco wpływa na komfort pacjenta.

Laser nie wywołuje silnego bólu, w związku z czym w większości przypadków praca z nim nie wymaga znieczulenia, ale indywidualne odczucia bywają bardzo zróżnicowane, dlatego opracowywaną część ciała można dodatkowo znieczulić.

Zalecenia po zabiegu:

 • W ciągu 24 godzin od zabiegu nie myj twarzy (brwi, okolic oczu) i chroń je od zamoczenia.
 • Na drugi dzień możesz przykładać kostki lodu, żeby zmniejszyć opuchliznę.
 • Przez kilka dni po zabiegu, skóra powinna być pozostawiona sucha.
 • Należy o nią dbać, jak po oparzeniach słonecznych.
 • W ciągu 2-3 dni nie używaj na brwiach żadnych kosmetyków kolorowych.
 • Przez 7 dni 3 razy dziennie przemywaj skórę brwi Octeniseptem i smaruj ją raz dziennie Panthenolem lub Alantanem.
 • Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wystawiaj brwi na działanie promieni słonecznych.
 • Przez miesiąc nie korzystaj z sauny, solarium, basenu.

Laser jest bezpieczny dla cebulek włosów i zdrowej skóry – nie rani i nie pozostawia blizn. W przypadku brwi, od razu po zabiegu niektóre włoski mogą zjaśnieć, jednak nowe, które będą rosły, są już w naturalnym kolorze. Tydzień po zabiegu możesz nałożyć hennę na włosy, aby je przyciemnić. Kolejny zabieg laserowy możesz wykonać 4-6 tygodni później, a makijaż permanentny – po 8 tygodniaPrzeciwwskazania do zabiegu:Przeciwwskazania do zabiegu::

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • hemofilia,
 • cukrzyca,
 • ciąża,
 • chemioterapia,
 • rozrusznik serca,
 • przeziębienie,
 • zmiany skórne (wirusowe, bakteryjne),
 • choroby tkanki łącznej,
 • intensywna opalenizna,
 • ciemny odcień skóry,
 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowaceń,
 • obniżona odporność,
 • wirus HIV,
 • doustne stosowanie retinoidów.

Czy po przeczytaniu tego artykułu nadal masz obawy przed usuwaniem makijażu permanentnego Twoich brwi? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o makijażu permanentnym brwi, to zapraszam Cię do zapoznania się z poprzednim artykułem pt. ”co to makijaż permanentny brwi?”. Zachęcam Cię również do wizyty w moim gabinecie – Podgrzybkowa 1, 62-023 Borówiec, gdzie możesz się zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta.