makijaż permanentny po 40 roku życia

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

makijaż permanentny po 40 roku życia

Wiek człowieka nie jest wyznacznikiem tego, czy i w jakim stopniu może dbać o swoją urodę. Z biegiem czasu zachodzi wiele zmian w organizmie człowieka, np. zanika pigment we włosach, brwiach i ustach. Włosy stają się rzadsze, niż wcześniej były. Kobiety i mężczyźni, aby czuć się lepiej w swoim ciele, mogą skorzystać z makijażu permanentnego. Dzięki temu będą wyglądać nawet o kilka lat młodziej i poczują większą pewność siebie.

Jeżeli interesujesz się urodą, pielęgnacją lub makijażem, być może trafiłaś na zdjęcia źle wykonanych brwi. Wyglądem przypominały kreski namalowane flamastrem, były grube i niesymetryczne. Makijaż permanentny u każdej osoby ma wyglądać jak najbardziej naturalnie. Dlaczego więc nie zawsze otrzymujemy naturalny efekt, pomijając wizyty u niedoświadczonych linergistek?

Jak zmienia się nasza skóra z biegiem czasu? Wiele linergistek nie szkoli się wystarczająco dobrze, nie poprawia swoich umiejętności. Każda twarz jest inna, więc powielanie identycznego makijażu permanentnego u każdej kobiety jest błędem, przez który kobieta traci zaufanie do linergistek i niechętnie korzysta z następnych wizyt. Makijaż permanentny trzeba dostosować do wyglądu i specyfiki twarzy, wieku danej osoby, chorób.

 Skóra u każdego dojrzałego człowieka po 40 r.ż. ulega zmianom:

  • traci jędrność i nawilżenie,
  • staje się wiotka,
  • łatwiej ulega uszkodzeniom,
  • zmniejsza się ilość kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny,
  • kolor jest blady i szary,
  • nie jest już tak promienna, jak wcześniej.

Jeżeli chcemy, aby makijaż permanentny dłużej się utrzymywał, musimy być świadomi tych zmian i dbać we właściwy sposób o skórę. Dbanie o skórę jest ważne zawsze, ale przede wszystkim, gdy decydujemy się na pigmentację, to wtedy przygotujmy się odpowiednio i pielęgnujmy po zabiegu.

Warto przed makijażem permanentnym oraz pigmentacją medyczną zapoznać się z zaleceniami i przeciwwskazaniami. Dotyczą one wszystkich osób, ale tych dojrzałych, po 40 r.ż. szczególnie:

  • choroby serca, nadciśnienie (zabieg może wywołać stres, poinformuj linergistkę o leczeniu),
  • cukrzyca (skóra lepiej się goi u osób zdrowych, ale w lekkich stanach, po konsultacji można wykonać zabieg),
  • łuszczyca (makijaż permanentny jest niemożliwy w aktywnej fazie),
  • nowotwory (osoby biorące chemię nie mogą mieć zabiegu, jedynie na początku).

Krótko mówiąc, gdy chcesz umówić się na zabieg makijażu permanentnego, albo pigmentacji medycznej w wieku 40 lat lub więcej, ale nie wiesz, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie, to nie zastanawiaj się dłużej. Przed wizytą poczytaj o zabiegu i zapoznaj się z zaleceniami i przeciwwskazaniami, a potem umów się na konsultację do linergistki. Na takiej wizycie poznasz więcej szczegółów dotyczących zabiegu.

makijaż permanentny zimą

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

makijaż permanentny zimą

Patrząc na zmieniającą się pogodę za oknem, myślisz: „Kiedy powinnam wykonać makijaż permanentny?”. Można go wykonać prawie o każdej porze roku. Ogranicza Cię tylko okres, w którym bezpośrednio po zabiegu nie będziesz w stanie dostatecznie zadbać o pigmentowany obszar.

Jest to szczególnie ważne, gdy skóra jest wystawiona na działanie słońca. Jesień i wiosna to czas, kiedy takie zabiegi są najczęściej przeprowadzane. Cieplejsze w ostatnim czasie zimy pozytywnie wpłynęły również na makijaż permanentny i mikropigmentację medyczną.

Aby zachować taki makijaż przez długi czas, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja miejsc pigmentowanych. Szczególną uwagę należy zwrócić na stosowanie kosmetyków z najlepszymi filtrami. Ważne jest również odświeżenie kolorów (z czasem tracą intensywność i rozjaśniają się).

Dowiedz się o przeciwwskazaniach medycznych. Podejmij świadomą decyzję dotyczącą makijażu permanentnego. Aby długo cieszyć się efektami makijażu permanentnego, nie zapominaj, że skóra pokryta makijażem permanentnym musi być odpowiednio pielęgnowana.

Specjalne zalecenia dotyczące pielęgnacji makijażu permanentnego dotyczą głównie promieni słonecznych UV. Nie zaleca się wykonywania makijażu permanentnego przed urlopem. Może to znacząco wpłynąć na efekt końcowy zabiegu. Poniżej wyjaśniam, dlaczego i co się dzieje kiedy świeci słońce.

  • Promieniowanie UVC – Większość z nich jest pochłaniana przez warstwę ozonową i dlatego  nie bierze udziału w procesie niszczenia ludzkiej skóry.
  • UVB to inny rodzaj promieniowania, który oddziałuje na ludzką skórę,  powoduje zaczerwienienie i pieczenie, stymulując syntezę pigmentu i nadając skórze brązowy kolor. Jego intensywność zmienia się w zależności od pory roku i  dnia. Lato jest najsilniejsze od 10 do 15 godzin. Nie przenika przez szkło ani chmury.
  • Ostatnie promieniowanie UVA – odpowiada za 95% promieniowania UV docierającego do Ziemi. Jego siła pozostaje stała niezależnie od pory roku czy pory dnia. Wnika w szkło i nadaje skórze brązowy kolor. Wnika również w głębsze warstwy skóry, uszkadzając włókna kolagenowe i elastynę. Osłabia układ odpornościowy i zmienia DNA skóry. Ponieważ dawka kumuluje się,  efekty  UVA nie są  od razu widoczne. UVA jest emitowane z lamp opalających.

Promienie ultrafioletowe wpływają na trwałość i jakość makijażu permanentnego, dzięki czemu chroni skórę przed jego działaniem przez cały rok. I nie rób tego rodzaju kuracji tuż przed wakacjami. Pamiętaj, że Twoja skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa i powinna być chroniona przed słońcem, które może powodować podrażnienia.

Makijaż permanentny można wykonać o każdej porze roku, zgodnie z zaleceniami pielęgnacyjnymi. Jednak jesień i zima to najlepszy czas na wykonanie makijażu permanentnego, ponieważ:

  • Skóra nie jest wystawiana na silne promieniowanie słoneczne.
  • To sezon na pielęgnację makijażu permanentnego.
  • Makijaż permanentny to oszczędność czasu każdego dnia
  • W ten sposób podkreślamy nasze piękno lub ukrywamy nasze niedoskonałości. 

Co w ten sposób zyskujesz?

  • Symetryczny i trwały rysunek brwi oraz wypełnienie ubytków.
  • Podkreślenie naturalnego koloru ust i przywrócenie konturu ust, który mógł zostać utracony przez opryszczkę.
  • Równy, symetryczny kształt. 
  • Kreska permanentna podkreśli linię rzęs i nada efekt kociego oka.

makijaż permanentny zalecenia przed i po

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

makijaż permanentny zalecenia przed i po

Odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu makijażu permanentnego jest potrzebne, aby pigment przyjął się w skórze i mógł być w niej jak najdłużej. Jeżeli decydujesz się na niego, powinnaś znać się na zasadach higieny i we właściwy sposób pielęgnować skórę przed i po zabiegu. Czy wiesz, jak pielęgnować skórę przed wizytą u linergistki i w czasie gojenia skóry po zabiegu? Zapraszam do poniższego artykułu, w którym znajdziesz cenne wskazówki, które pomogą Ci się lepiej przygotować.

Wytyczne dotyczące postępowania przed zabiegiem:

Działania przygotowawcze do zabiegu makijażu permanentnego są wieloetapowe i składają się z kilku elementów.

Zaleca się przygotowanie obszaru zabiegowego do planowanego zabiegu makijażu permanentnego, przy czym optymalny dla Pani/Pana program przygotowawczy w tym zakresie (rekomendowane zabiegi kosmetyczne, kosmetyki lub preparaty), uwzględniający rodzaj i kondycję Pani/Pana skóry zaproponuje osoba, która będzie wykonywała zabieg.

Działania przygotowawcze powinny obejmować nie tylko skórę, ale i cały organizm, aby zapewnić jak najszybszą i właściwą regenerację i odbudowę tkanek oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań itd. Dlatego zalecamy, aby w okresie przed zabiegowym uzupełnili Państwo ewentualne niedobory we własnym organizmie niezbędnych dla procesów gojenia mikroelementów (m.in. witamina D, E, C , żelazo), przy czym optymalną formą tego uzupełnienia jest właściwa i bogata w wyżej wymienione mikroelementy dieta, ale możecie również Państwo korzystać z szerokiej oferty suplementów diety.

Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego obejmuje również konieczność powstrzymania się od podejmowania określonych działań lub czynności w okresie przed zabiegowym. Dotyczy to w szczególności powstrzymania się od przeprowadzania określonych zabiegów kosmetycznych, medycznych czy prowadzenia kuracji oraz określenia czasu, jaki musi upłynąć od zakończenia danej czynności, kuracji lub zabiegu do dnia zabiegu makijażu permanentnego. Niezastosowanie się do tych zaleceń będzie skutkowało czasową niemożliwością wykonania Pani/Panu zabiegu makijażu permanentnego.

Wybierając się na zabieg makijażu permanentnego, możesz nałożyć taki sam, codzienny makijaż, będziemy wiedziały, jak na co dzień lubisz wyglądać.

W dniu zabiegu prosimy nie pić kawy oraz innych napojów zawierających kofeinę.

  • Brwi

Dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wykonujemy zabiegu henny oraz regulacji brwi.

  • Obszaru oka (powiek)

Na zabieg przychodzimy bez tuszu i sztucznych rzęs. Nie stosuj odżywki do rzęs minimum 28 dni przed zabiegiem.

  • Ust

Wirus opryszczki pospolitej HSV jest powszechnie występujący i dlatego dobrze jest zażywać zapobiegawczo np. Hascovir w dawce 3*400 mg, 3 dni przed i 5 dni po zabiegu. Co do możliwości stosowania przez Panią/a tego lub podobnych leków, prosimy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli przed zabiegiem wystąpiła u Pani/Pana

opryszczka, należy odczekać z wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego minimum 1,5 miesiąca od ustąpienia infekcji i całkowitego wygojenia.

Wytyczne dotyczące postępowania po zabiegu:

Skóra obszaru zabiegowego może być tkliwa, wrażliwa , bolesna, swędząca, zaczerwieniona (rumień), opuchnięta (obrzęk), mogą się pojawić siniaki oraz odczucie suchości, stan ten może trwać nawet do tygodnia od dnia zabiegu. W przypadku pigmentacji okolic oczu może pojawić się łzawienie oczu.

W ciągu najbliższych 3 – 7 dni zabarwienie pigmentacji zblednie o 20 – 40%, dlatego nie należy niepokoić się początkowym zbyt intensywnym kolorem makijażu. Właściwy efekt widoczny będzie po ok. 30-45 dniach. Nie należy niepokoić się również gdy makijaż zbyt mocno zblednie po pierwszej procedurze zabiegowej, właściwy efekt uzyskuje się dzięki kilku procedurom zabiegowym i będzie on widoczny po ok. 30-45 dniach od ostatniego zabiegu dopigmentowania.

Efekt pigmentacji będzie można prawidłowo ocenić dopiero po zagojeniu skóry, czyli po upływie ok. 30-45 dni od dnia zabiegu. Dlatego prosimy o powstrzymanie się od przedwczesnej oceny tego efektu, a w szczególności o powstrzymanie się w okresie niezakończonego procesu gojenia, od zasięgania opinii co do efektu zabiegu, między innymi co do kształtu pigmentacji, koloru pigmentacji, czy też poprawności jej wykonania u osób trzecich tj. m.in. u znajomych, koleżanek, członków rodziny, czy też innych kosmetyczek lub linergistek.

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry bezpośrednio po zabiegu. Pomaga ona szybko pozbyć się podrażnień i dłużej cieszyć się nowym makijażem. Prosimy o dokładne zapoznanie się z listą zaleceń i wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu.

Ogólne zalecenia i wskazówki po zabiegu:

Zachować zasady higieny w okolicy zabiegowej oraz szczególną higienę dłoni. Unikać przypadkowego i odruchowego dotykania obszaru pigmentacji – w celu uniknięcia zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybicznego oraz podrażnienia obszaru zabiegowego.

Przy występowaniu wysięków krwi lub płynów surowiczych należy delikatnie oczyścić obszar pozabiegowy za pomocą jednorazowych wacików kosmetycznych, lub innych miękkich materiałów opatrunkowych, zwilżonych roztworem soli fizjologicznej / przegotowaną wodą lub zwykłą, suchą chusteczką higieniczną. Oczyszczanie należy wykonać poprzez delikatne przykładanie wacika / chusteczki do pigmentowanego miejsca, unikając pocierania, drażnienia i rozmiękczania rany. Preparaty przekazane lub zalecane przez osobę wykonującą zabieg, należy nakładać za pomocą jednorazowych aplikatorów lub czystymi, zdezynfekowanymi dłońmi. Preparaty te nakładamy w postaci bardzo cienkiej warstwy, aby uniknąć powstania okluzji i rozwoju bakterii beztlenowych.

Zalecana jest zmiana bielizny pościelowej oraz ręczników, a w przypadku pigmentacji ust wymiana szczoteczki do zębów.

Przez 24h:

– Zakaz spożywania alkoholu, leków rozrzedzających krew np. aspiryny oraz napojów zawierających kofeinę (cola, kawa).

Przez 7 – 14 dni:

– Na obszar pigmentacji i bezpośrednią okolicę zabiegową nie nakładać żadnych preparatów i kosmetyków m.in.: pudry, fluidy, kremy, pomadki, błyszczyki, tusze i odżywki do rzęs i brwi, ani innych preparatów; wywarów z ziół, maści itp., oprócz tych przekazanych lub zaleconych przez osobę wykonującą zabieg. Całkowity zakaz wykonywania makijażu w bliskim obszarze zabiegu.

– Zakaz stosowania kremów, toników, płynów micelarnych oraz innych produktów zawierających substancje aktywne.

– Nie korzystać z siłowni i unikać dużego wysiłku fizycznego (przez 7 dni).

– W trakcie kąpieli, prysznica i innych czynności higieny osobistej unikać zamaczania obszaru zabiegowego i kontaktu z detergentami.

– Podczas nakładania i zdejmowania odzieży (swetry, bluzy, sukienki) unikać dotykania i podrażniania obszaru zabiegowego.

– Ograniczyć do minimum kontakt obszaru zabiegowego z włosami, czapkami, zwierzętami domowymi.

– Pigmentowanej strefy nie wolno: drapać, trzeć, usuwać, skubać ani też zrywać łuszczącego się naskórka i strupków.

Przez 30 dni (ok. 4 tygodni):

– Nie korzystać z sauny oraz basenu.

Przez 45 dni (ok. 6 tygodni):

– Unikać silnej ekspozycji słonecznej.

– Nie korzystać z solarium.

– Nie poddawać się zabiegom peelingu chemicznego i mechanicznego, zabiegom mezoterapii, zabiegom iniekcyjnym ani też nie należy nakładać preparatów złuszczających w bliskiej okolicy miejsca zabiegowego.

Jeżeli właśnie to czytasz, to gratuluję Ci przejścia przez te wszystkie wskazówki. Teraz już wiesz, jak zadbać o skórę, żeby cieszyć się jej zdrowym i pięknym wyglądem o każdej porze dnia i nocy. Jesteś o krok od Twojego makijażu permanentnego. Wystarczy, że skontaktujesz się ze mną, a ja zadbam o to, abyś otrzymała to, czego tak bardzo pragniesz.

zabiegi z kwasem hialuronowym na lato

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

zabiegi z kwasem hialuronowym na lato

Niedostateczne nawilżenie skóry może prowadzić do jej przesuszenia, a co za tym idzie – przesuszenia oraz zwiększenia widoczności zmarszczek czy bruzd, jak również do utraty objętości i widocznego jej opadania. Kwas hialuronowy naturalnie występujący w organizmie człowieka pełni bardzo ważną rolę. Sprawia, że skóra staje się nawilżona, jędrna i elastyczna. Jeżeli kwasu hialuronowego jest zbyt mało, wygląd skóry zmienia się i jest ona wiotka, szara i wygląda na starszą.

W jaki sposób można odmłodzić skórę i pozbyć się zmarszczek?

Nieinwazyjne zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pomogą skórze przywrócić nawilżenie, elastyczność i osiągnąć młodszy wygląd.

Na czym polega taki zabieg?

Na  początku obszar zabiegowy zostanie znieczulony kremem, który spowoduje, że zabieg będzie bardziej znośny. Wysokiej jakości kwas hialuronowy wstrzykiwany jest  za pomocą igieł, co pozwala na bardzo precyzyjne wstrzykiwanie preparatu i znacznie zmniejsza ból związany z zabiegiem. Zabieg jest krótki, a jego efekt widoczny jest natychmiast po jego zakończeniu.

Jak ten preparat działa na skórę po wstrzyknięciu?

Taka forma kwasu hialuronowego powoduje większe nawilżenie tkanek oraz uelastycznia skórę, dzięki czemu jest ona zdrowsza i piękniejsza.

Jak długo po zabiegu skóra jest nawilżona i kiedy iść na kolejny zabieg?

Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Kwas hialuronowy to substancja, która z czasem ulega rozkładowi. Jeśli chcesz podtrzymać efekt zabiegu, warto go powtórzyć. Po zabiegu kwasem hialuronowym twarz nabiera naturalnego, a nie sztucznego wyrazu. Dla wielu osób ważna kwestią jest czas rekonwalescencji. Po tym zabiegu można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Wszelkie skutki uboczne, takie jak zasinienie, zaczerwienienie lub obrzęk znikną po kilku dniach.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Jest uważany za główny składnik skóry, który odpowiada za utrzymanie odpowiedniego napięcia i nawilżenia, dzięki czemu skóra pozostaje młoda i zdrowa. Z biegiem lat ilość kwasu hialuronowego w skórze znacznie się zmniejsza, dzięki czemu widać, że staje się ona sucha, wrażliwa, a przez to szorstka i cienka. Na szczęście zabiegi z wykorzystaniem tej substancji mogą pomóc odzyskać młodzieńczy wygląd!

Czy wstrzykiwanie preparatu kwasu hialuronowego w skórę może być niebezpieczne?

Nie, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją naturalną, nieodzwierzęcą. Preparaty przed wprowadzeniem na rynek przechodzą wiele badań naukowych. Zawsze są sprawdzane przez specjalistów,  którzy dokładnie badają ich bezpieczeństwo.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości wypełniaczy można je stosować na niemal każdą część ciała, w tym twarz, dekolt, szyję i inne.

Jakie są zalety stosowania nieusieciowanego kwasu hialuronowego?

  • mała inwazyjność zabiegu,
  • przewidywalny efekt,
  • szybkie rezultaty,
  • „odwracalność” zabiegu.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Kobiety w ciąży i karmiące powinny zrezygnować z zabiegu w tym okresie i umówić się później. Zabieg nieusieciowanym kwasem hialuronowym nie jest zalecany osobom borykającym się z infekcjami lub stanami zapalnymi skóry. Nawet przy zbadanej wrażliwości na kwas hialuronowy nie zaleca się tego zabiegu. Niewskazane jest przy chorobach nowotworowych, a także aktywnych chorobach autoimmunologicznych.

Do czego kwas hialuronowy jest wykorzystywany?

  • modelowanie i powiększanie ust,
  • korekta nosa,
  • wygładzanie zmarszczek i bruzd,
  • nawilżenie skóry,
  • rewitalizacja skóry,
  • korekta policzków.

Jakie zabiegi nawilżające skórę i modelujące mogę zaproponować Tobie?

  • Nawilżenie/modelowanie ust
  • Modelowanie nosa
  • Modelowanie policzków
  • Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

Jeżeli masz do mnie pytania, to zapraszam Cię na konsultację do mojego gabinetu, gdzie możesz dowiedzieć się więcej, a ja będę mogła Ci lepiej pomóc po obejrzeniu Twojej skóry.

makijaż permanentny dla mężczyzn

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

makijaż permanentny dla mężczyzn

Z makijażu permanentnego korzysta coraz więcej mężczyzn. Linergistki wychodzą naprzeciw ich potrzebom i wykonują zabiegi w taki sposób, aby pomóc mężczyznom w wydobyciu ich naturalnego piękna i ukryciu niedoskonałości. Panowie niechętnie chwalą się, że korzystają z tego typu usług. Chcą, aby ich wygląd był naturalny i w żaden sposób nie pokazywał, że to efekt zabiegu.

Dla kobiet i mężczyzn istnieje wiele zabiegów, z których mogą korzystać. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów jest ukrywanie łysienia. Chodzi tutaj o poczucie pewności siebie, a nie o zdrowie. Wypadanie włosów ma różne podłoże. Makijaż permanentny pomoże ukryć brak owłosienia. Zaletą jest fakt, że pigmentacja głowy nie jest tatuażem na całe życie. Osoba, która przeszła ten zabieg, za jakiś czas może podjąć inne terapie. Taki zabieg jest odczuwalny jako bezbolesny, można użyć środka relaksującego. Jest to istotne dla osób, które boją się bólu.

Mężczyźni bardzo chętnie korzystają z uzupełniania pigmentacją łysiejącej głowy. Wizualnie efekt wygląda jak świeżo odrastające włosy. To jest nie tylko modne, ale i wygodne dla wielu panów. Łatwiej jest wtedy zaakceptować łysienie, zamiast używać szampony, odżywki i wiele nieskutecznych leków.

U mężczyzn zabiegi te wykonuje się oczywiście w zupełnie inny sposób niż u kobiet, dla których jest to po prostu forma trwałego makijażu. Dla panów efekt ma być maksymalnie naturalny. Brwi optycznie zagęszczane są metodą włoskową, która imituje naturalne włoski. Przy zagęszczaniu rzęs nie robi się kreski permanentnej przy oku, tylko kropeczki. Nie są widoczne z daleka, ale dają niesamowity efekt, bo wydaje się, jakby rzęs było więcej.

Choroba zwana łysieniem plackowatym jest ogromnym problemem, ponieważ występuje na włosach i na brodzie. Takie miejsca można wypełnić za pomocą mikropigmentacji. Kolejną chorobą jest bielactwo. Skóra pozbawiona pigmentu sprawia, że ważne elementy budowy ciała stają się niewidoczne, jak otoczka brodawki sutkowej. Makijaż permanentny zabarwia skórę i można dzięki temu stworzyć imitację brodawki oraz innych elementów widocznych na skórze. Nawet u mężczyzn.

Osoby, które uległy różnym wypadkom, mogą poprawić wygląd skóry poprzez pigmentację blizn. Nie rosną na nich włosy, przez co ten nieprzyjemny mankament jeszcze bardziej rzuca się w oczy. Potrzeba wiele czasu, aby ukryć blizny i inne niedoskonałości, jednak warto czekać do końca.

Charakter pracy z mężczyznami jest nieco inny niż praca z kobietami, które są częstszymi bywalcami salonów makijażu permanentnego i posiadają rozległą wiedzę. Należy zaznaczyć, że linergistki muszą mieć świadomość, że mężczyźni, nawet jeśli zdecydowali się na zabieg, nie są tak przekonani, jak kobiety. Kluczem jest tutaj przekazanie im jak największej ilości faktów na temat zabiegu w rozmowie wstępnej, aby rozwiać wszelkie ich wątpliwości.

Mężczyźni mają tendencję do działania racjonalnego, a nie emocjonalnego. Nie wystarczy po prostu lepiej wyglądać. Mężczyźni muszą wiedzieć, jak działa sprzęt, jak będzie wyglądał zabieg, czy jest bezpieczny dla ich zdrowia itp. Linergistki muszą więc być przygotowane do odpowiedzi na szereg pytań technicznych. Jest to dość istotne, gdyż wielu mężczyzn nie lubi zastrzyków i może nie przyznawać się do strachu przed bólem. Niemniej jednak warto wspomnieć, że ból jest prawie nieodczuwalny. Wystarczy raz pójść na zabieg, żeby efekty utrzymywały się przez długi czas.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem męską pielęgnacją rośnie zainteresowanie makijażem permanentnym. Biorąc to pod uwagę, warto przygotować ofertę na wzrost wizyt w salonach dla mężczyzn.

wpływ makijażu permanentnego na samopoczucie i samoocenę

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

wpływ makijażu permanentnego na samopoczucie i samoocenę

Czy zastanawiałaś się nad tym, jakie znaczenie ma makijaż codzienny, albo też makijaż permanentny dla Ciebie? Jak się czułaś, gdy miałaś się z kimś spotkać i nie zdążyłaś zrobić sobie makijażu? Jakie znaczenie ma dla Ciebie makijaż i czy czujesz, że potrzebujesz makijażu permanentnego, bo ten zaspokoi Twoją potrzebę dobrego samopoczucia o każdej porze dnia i nocy?

Głównymi powodami, dla których kobiety sięgają po makijaż, są: przyjemność lub konieczność, ukrywanie wad i chęć zwiększenia atrakcyjności. Nie chodzi tu tylko o poprawianie wyglądu zewnętrznego. Dzięki temu u kobiet wzrasta poczucie szczęścia i własnej wartości. Myślę, że bardzo ważne jest, aby każda z nas zatrzymała się na chwilę i zadała sobie to pytanie. Czy i dlaczego potrzebuję makijażu lub makijażu permanentnego? Co mi da malowanie się codziennie lub też makijaż permanentny?

Okazuje się, że na siłę psychiki u kobiet pielęgnacja codzienna, także upiększanie kosmetykami ma ogromny wpływ. Przede wszystkim dotyczy to higieny osobistej i stosowanie perfum, kremów oraz makijażu. Mówi się, że wygląd to wizytówka każdego człowieka. Jesteśmy oceniani już w pierwszej chwili od rozpoczęcia rozmowy. Szczególnie ważny jest w tym momencie wygląd zewnętrzny, czyli właściwy ubiór i makijaż. To sprawia, że kobiety stają się bardziej pewne siebie, a także rozmówcy skłonni są bardziej takiej osobie zaufać.

Nasze samopoczucie jest wynikiem tego, jak jesteśmy traktowani przez innych, ale także przez siebie samych. Jeżeli zadbamy o swój wygląd zewnętrzny, to poprawi się nam nastrój i nabierzemy chęci do życia. W obecnym świecie jesteśmy nastawieni na krytykę z każdej strony, co sprawia, że potrzebujemy coraz bardziej się zmieniać. Szukamy różnych sposobów, np. operacje plastyczne, częściej chodzimy do fryzjera, kosmetyczki.

Zdrowie psychiczne jest bardzo zależne od codziennego dbania o siebie, czyli aktywność fizyczna, korzystanie z kosmetyków i makijaż. To, jak wyglądamy, jest efektem pozytywnego nastawienia, optymizmu. Akceptacja siebie na właściwym poziomie jest prawidłowa, jednak trzeba uważać, aby nie popaść w niezdrowy narcyzm. Musimy zadbać o siebie, swój nastrój i urodę, bo to jest nasze ciało, które będzie z nami wiele lat. Społeczeństwo regularnie będzie wystawiało naszą psychikę na próbę. Otaczający nas ludzie są odbiciem nas samych i będą traktować nas tak, jak wskazuje nasz charakter. Często korzystamy z makijażu w nadmiernej ilości, ponieważ chcemy się ukryć przed światem, przed krytyką. Maska z makijażu permanentnego nas nie uratuje. Lepiej postawić na delikatny makijaż permanentny i odpowiednio dobrany strój.

W relacjach międzyludzkich, relacjach damsko-męskich, wygląd zewnętrzny pełni niezwykle istotną rolę. Człowiek szuka innego człowieka, z którym spędzi resztę życia. Zwraca uwagę na atrakcyjną urodę, a piękno zewnętrzne może wskazywać także na to, że dbamy o swoją psychikę. Mężczyzna postrzega piękną kobietę, jako osobę, z którą może założyć rodzinę i żyć w zdrowiu. Makijaż pomaga w wydobyciu kobiecego piękna oraz podkreśla jej naturalną urodę.

To, jak postrzegają nas mężczyźni i jak same siebie postrzegamy, zmienia się z czasem i nie powinno nas to martwić, bo to naturalny proces. Podzielić go możemy na trzy grupy.

  • Młode dziewczyny zwracają uwagę szczególnie na wygląd zewnętrzny. Mają wiele obaw, odczuwają niepokój, wstydzą się swojego wyglądu. Media sprawiają, że młode osoby nie akceptują siebie i bardzo chcą zmieniać swój wygląd, styl ubioru. Przez to nieustannie dążą do doskonałości, a jeśli im się nie uda, to wpadają nawet w depresję.
  • Starsze dziewczyny inaczej już patrzą na kwestie wyglądu, ubioru itp. Młoda kobieta już szuka pracy, chce się uczyć, rozwijać i zakładać rodzinę. Dążenie do celu i osiągnięcia w życiu sprawiają, że nie myśli tak intensywnie o zmianach, jak malowanie się. Patrzy inaczej na makijaż permanentny, jako dodatek, a nie ten główny element.
  • Czterdziestoletnie kobiety znowu w mniejszym stopniu zwracają uwagę na wygląd. Skupiają się na związkach z innymi ludźmi. To jest czas, w którym makijaż permanentny nie jest aż tak dużym priorytetem, jak wcześniej, chociaż wiele pań w tym wieku korzysta.

Każdego dnia delikatny makijaż potrafi zdziałać cuda, ponieważ dzięki niemu czujemy się o wiele lepiej. Gdy mamy już dobry nastrój, nasz dzień wejdzie na odpowiednie tory, a nazywa się to efektem kuli śnieżnej. Jeżeli dbamy o nasze fizyczne potrzeby, potrzeby niskiego rzędu, to czujemy, że możemy osiągnąć więcej. Wspinamy się po kolejnych szczeblach piramidy Maslowa. Tak więc zwykły makijaż, czy makijaż permanentny ma wpływ na dalsze sukcesy i siłę do zdobywania kolejnych osiągnięć w życiu prywatnym i zawodowym.

Oprócz efektu kuli śnieżnej znany jest też efekt szminki. Oznacza on, że kobiety, które miały makijaż, pokazały większą wiedzę, zapamiętały więcej szczegółów, niż kobiety, które do testu podeszły bez makijażu.

Zauważono, że makijaż odgrywa dużą rolę w poprawianiu stanu psychiki kobiet. Dzięki temu, ze kobiety rano malują się, ich postawa ciała się zmienia. Są one wyprostowane. więcej się uśmiechają, mają więcej marzeń i mają energię do tego, aby dążyć do ich spełniania. Samoocenę i pewność siebie można podnieść już w kilka minut, robiąc makijaż przed lustrem lub umawiając się do linergistki na makijaż permanentny.

Możesz wstawać codziennie rano i poświęcać czas na zwykły makijaż, który wieczorem zmyjesz, a możesz też mieć makijaż permanentny. Jeżeli pragniesz czuć się lepiej przez całą dobę, to możesz skorzystać z makijażu permanentnego. Da Ci on także więcej czasu każdego ranka na dłuższy sen, który też pozytywnie wpływa na przebieg dnia.

makijaż permanentny latem – czy można wykonać i jak pielęgnować

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

makijaż permanentny latem – czy można wykonać i jak pielęgnować

Makijaż permanentny to świetna alternatywa dla  klasycznego makijażu codziennego. Coraz więcej klientek wybiera makijaż permanentny głównie ze względu na wygodę. Szczególnie latem, kiedy makijaż nie utrzymuje się w ciągu dnia z powodu wysokich temperatur.

Będąc na wakacjach, możesz zapomnieć o obowiązkowym makijażu i cieszyć się wolnym czasem. Miejsce w walizce na kosmetyki i pędzle do makijażu można przeznaczyć na inne rzeczy, które bardziej przydadzą się podczas wakacji. Czy makijaż permanentny można wykonać latem?

Na początek przypomnę, czym jest makijaż permanentny. Z artykułu dowiesz się również, czy można wykonywać go w okresie letnim oraz jak pielęgnować makijaż po jego wykonaniu, aby efekt utrzymywał się jak najdłużej. 

Makijaż permanentny wykonuje się na okolice oczu, ust i brwi. Polega  na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, który umieszcza się za pomocą igły. Błędem jest twierdzenie, że makijaż permanentny jest jak tatuaż. Pigmenty mają inną wielkość cząsteczek, niż farby do tatuażu, więc tatuaż robi się głębiej i jest trwalszy.

Makijaż permanentny wykonuje się w powierzchownym znieczuleniu, więc jest praktycznie bezbolesny. Przed zabiegiem przeprowadzam rozmowę z klientką oraz robię rysunek wstępny za pomocą produktów zmywalnych. Na tym etapie ustalamy wszystkie szczegóły i przystępuję do zabiegu. Implantacja pigmentu pod skórę odbywa się  za pomocą jednorazowych igieł.

Jeśli chodzi o usta, wybrane kolory powinny być o 2-3 tony ciemniejsze niż naturalny kolor ust klientki. Linie rzęs wypełnione są kolorem czarnym lub brązowym. Brwi w większości wypełnione są różnymi odcieniami brązu lub szarości. Czas takiej wizyty jest różny, w zależności od wielkości obszaru, na którym wykonywany jest zabieg oraz wcześniej ustalonego projektu makijażu.

Makijaż permanentny można wykonywać przez cały rok, ale latem należy zwrócić szczególną uwagę na  pielęgnację. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać sauny, solarium, opalania, chodzić na plażę i pływać w słonej wodzie morskiej lub w wodzie chlorowanej w basenie. Ze względu na liczne ograniczenia po zabiegu, najlepszy czas na wykonanie makijażu permanentnego to okres przed wakacjami lub po urlopie.

Sam makijaż permanentny nie wymaga specjalnej ani kompleksowej pielęgnacji, ale latem trzeba o niego zadbać i całą skórę twarzy. Używaj filtrów z SPF 30 lub 50 każdego dnia przed wyjściem, aby chronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Powinnaś odżywiać i nawilżać skórę, aby się nie przesuszała. Raz w tygodniu stosuj delikatny peeling. Zbyt duża ekspozycja na słońce nie jest dobra dla naszej skóry, więc róbmy to z umiarem. Idealnym na lato dopełnieniem makijażu permanentnego jest zabieg nawilżający skórę z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to przeczytaj kolejny artykuł na ten temat.

mikropigmentacja skóry głowy

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy to aktualnie jedna z najnowocześniejszych metod związanych z trychologią. Ma ona pomóc osobom łysiejącym lub z bliznami w ukryciu, lub też uzupełnieniu ubytków we włosach na głowie, brodzie czy łukach brwiowych, imitująca naturalne włosy.

Mikropigmentację skóry głowy można przeprowadzić na dwa sposoby. Każdy z nich da niesamowite efekty. Podczas konsultacji przed zabiegiem zdecydujemy, która z nich będzie dla Ciebie lepsza.

Pierwszą opcją jest pigmentacja na niewielkich obszarach, gdzie można zostawić dowolną długość włosów i pigmentować tylko te miejsca w celu optycznego ich zagęszczenia. Pigmentacja taka sprawia, że kolor skóry staje się ciemniejszy i nie prześwituje przez przerzedzone włosy.

Drugą opcją jest zgolenie rzadkich włosów na długość 2-3mm. Wówczas wykonuje się pigmentację, która z powodzeniem zagęszcza naturalne włosy i pokrywa ich ubytki. Uzyskamy wówczas efekt krótko ostrzyżonej fryzury.

Obszary, jakie najczęściej poddaje się zabiegowi pigmentacji to:

  • zakola
  • szczyt głowy,
  • zakola + szczyt głowy,
  • całą głowę.

Wskazania do wykonania zabiegu pigmentacji skóry głowy:

  • Łysienie plackowate
  • Łysienie androgenowe
  • Wypadanie włosów genetyczne
  • Wypadanie włosów po chorobie nowotworowej

Przeciwwskazania do wykonania mikropigmentacji skóry głowy:

  • Ciążą i karmienie piersią
  • Choroba nowotworowa – tylko w trakcie leczenia
  • Infekcja organizmu

Trwałość zabiegu pigmentacji skóry głowy może wynosić od 1 do 3 lat w zależności od indywidualnej reakcji skóry na pigmentowanie i jej zdolności do utrzymania barwnika.

Inne czynniki, które mają wpływ na trwałość zabiegu:

  • wiek
  • czas regeneracji naskórka,
  • rodzaj skóry (gruba, cienka, łojotokowa, sucha),
  • rodzaj fototypu skóry,
  • ekspozycja na światło słoneczne lub solarium,
  • zażywanie leków, maści sterydowych itp.

Pielęgnacja głowy po zabiegu:

Przez 2 do 3 dni nie zaleca się myć głowy. Przez ten czas warto posmarować 1-2 x dziennie obszar poddany pigmentacji kremem typu Alantan. Przez 2 tygodnie od zabiegu nie korzystamy z sauny, solarium i basenu. Głowę chronimy okryciem podczas słonecznych dni.

pigmentacja medyczna

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

pigmentacja medyczna

Pigmentacją medyczną (makijażem medycznym) określa się ukrywanie zmian skórnych, które powstały podczas procesów chorobowych (bielactwo, łysienie plackowate czy blizn), za pomocą odpowiednio dobranych pigmentów. Jest to proces, jak w makijażu permanentnym twarzy. Skóra wraz z bliznami powinna być wygojona. Nie można pigmentować świeżych blizn po operacjach np. mastektomii.

Pigmentacja medyczna ułatwia powrót do normalnego życia po skomplikowanych operacjach i zabiegach. Pozwala na rekonstrukcję czerwieni wargowej po operacji rozszczepu wargi oraz na wyrównanie kształtu i wielkości ust. Ułatwia przetrwanie trudnego etapu wypadania włosów, rzęs i brwi po chemioterapii.

Techniki makijażu można podzielić na:

  • makijaż korygujący czasowy
  • makijaż korygujący czasowo trwały, zwany też makijażem permanentnym lub mikropigmentacją.

Pigmentacja medyczna ułatwia powrót do normalnego życia po skomplikowanych operacjach i zabiegach. Pozwala na rekonstrukcję czerwieni wargowej po operacji rozszczepu wargi oraz na wyrównanie kształtu i wielkości ust. Ułatwia przetrwanie trudnego etapu wypadania włosów, rzęs i brwi po chemioterapii.

Za pomocą pigmentacji medycznej można również wizualnie zrekonstruować brodawkę sutkową, powiększyć lub pomniejszyć jej kształt, a także wyrównać kolor na przykład po plastyce piersi sprawiając, że jasna blizna staje się prawie niewidoczna. Pigmentacja medyczna pozwala ukryć widoczne blizny po różnego rodzaju zabiegach i urazach. Dzięki pigmentacji medycznej można wizualnie odtworzyć brodawkę sutkową u osób, które zostały jej pozbawione lub wzmocnić jej kolor poprzez dobór pigmentu o odpowiednio dobranym odcieniu, a także powiększyć lub pomniejszyć kształt i kolor brodawek istniejących. Dzięki temu zabiegowi, panie odzyskują pewność siebie i mogą poczuć się na nowo pięknymi.

Otoczka jest częścią skóry wokół brodawki, która często jest ciemniejsza i grubsza niż otaczająca skóra. Areola odgrywa kluczową rolę w estetycznym wyglądzie piersi. Kobieta może przeżyć raka piersi po przejściu mastektomii, a wygląd piersi może odzyskać po rekonstrukcji. Pigmentowanie obwódki sutka uzupełnia całokształt i poprawia ostateczny wygląd po operacji piersi, aby był jak najbardziej naturalny. Pacjenci czują, że proces ponownej pigmentacji pomaga im odzyskać, chociaż częściowo to, co stracili oraz normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.

Zabiegi chirurgiczne na piersi mogą tworzyć blizny jeśli wymagają nacięcia wokół krawędzi otoczki. Blizna, która pozostaje jest nazywana pod miejscową areolą blizny. Niektóre operacje piersi tworzą pionową bliznę przez dolną część piersi – pacjenci czują, że musi ona być koniecznie zamaskowana. Zabiegi chirurgiczne piersi, które mogą tworzyć blizny: powiększania piersi lub powiększania (mammoplastyki augmentacja), zmniejszenie piersi (redukcja mammoplastyki), modelowanie piersi (lifting), u mężczyzny zmniejszenie piersi (ginekomastia).

Przy zabiegu rekonstrukcji brodawki dodatkowo wykonuję zabieg rozluźnienia blizn. Blizny staną się mniej widoczne, zregenerowane. Jeśli jest taka potrzeba, wykonuje się ich kamuflaż.

Łysienie po chemioterapii, brak włosów na brwiach czy wypadające rzęsy to problemy, które osłabiają nie tylko ciało, ale i psychikę człowieka. W takich przypadkach makijaż permanentny jest bardzo pomocny nie tylko w odbudowywaniu urody, ale również poczucia własnej wartości.

Przeciwwskazania do wykonania pigmentacji medycznej:

  • – Ciąża i karmienie piersią
  • – Choroba nowotworowa – tylko w trakcie leczenia
  • – Gorączka, infekcje
  • – Skłonności do tworzenia się blizn i keloidów

Zapraszam do mojego gabinetu – Podgrzybkowa 1, 62-023 Borówiec, na konsultację. Tutaj wspólnie porozmawiamy, poznam Cię i Twoje potrzeby. Pomogę Ci w podjęciu decyzji o idealnej metodzie na mikropigmentację Twojego ciała. Mogę Cię zapewnić, że z mojego gabinetu wyjdziesz z radością, widząc efekty pigmentacji.

różnice w makijażu permanentnym dla blondynek i brunetek

m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

różnice w makijażu permanentnym dla blondynek i brunetek

Makijaż to świetny sposób na podkreślenie swoich atutów. Wszystkie kobiety mogą dobrać makijaż do swojej karnacji, kształtu twarzy, a nawet koloru włosów i oczu. Wybór odpowiedniego makijażu dla swojego typu urody jest ważną częścią sztuki makijażu, ponieważ może on zaakcentować Twój wygląd. Dotyczy to zarówno makijażu zwykłego, jak i permanentnego, który wykonujemy na co dzień.

Blade, jasnowłose kobiety wyglądają tak samo z jaśniejszymi lub nieco ciemniejszymi brwiami. Aby wybrać odpowiedni kolor pigmentu, warto zastanowić się, czy Twój typ włosów jest ciepły, czy chłodny. To pomoże Ci wybrać kolor, który najbardziej Ci odpowiada. W przypadku blondynek w makijażu brwi świetnie będą wyglądały odcienie jasnego brązu, delikatnej szarości, złota. Dla piegowatych blondynek idealne będą delikatniejsze odcienie jasnego brązu i szarości. Zaleca się jednak, aby do makijażu permanentnego wybierać kolor jaśniejszy, niż naturalny. Sprawi to, że efekt końcowy będzie wyglądał subtelnie.

Wiele blondynek ma cienkie, mniej krzaczaste brwi dlatego, aby uzyskać naturalnie wyglądający makijaż, warto zastosować metodę włoskową lub microblading. Stworzy to efekt delikatnych włosków „rosnących”w tym samym kierunku, co naturalne brwi. Kobiety o niebieskich oczach powinny unikać mocnych czarnych kresek, zwłaszcza na dolnych powiekach. Cienka kreska wzdłuż krawędzi górnej linii rzęs jest skuteczna, ponieważ optycznie zagęszcza rzęsy. Naturalne blondynki mają cienkie brwi, które normalnie nie zagęszczają się, dlatego makijaż permanentny może je optycznie zagęścić. Przy wyborze koloru brwi zwróć uwagę na to, czy masz ciepły, czy chłodny kolor włosów. To zapewnia najlepsze rezultaty. Linergistka wybiera również kolory brwi, które są o jeden ton jaśniejsze lub ciemniejsze od koloru Twoich naturalnych włosów. Uniwersalnym kolorem, który pasuje do wszystkich typów urody i kolorystyki, jest ciemna szarość. Warto też wybrać elegancki, naturalny efekt, jaki daje makijaż permanentny techniką ombré. Osoby o blond włosach mają zazwyczaj jaśniejsze oprawy oczu i mniej krzaczaste brwi. Makijaż permanentny dla blondynek to skuteczne rozwiązanie. Wiele kobiet rozważa wykonanie makijażu permanentnego, ale obawia się zbyt ciemnych lub przesadzonych efektów, które nie pasują do blond włosów. Bez obaw, ponieważ nowe techniki makijażu permanentnego – ombré lub pudrowe brwi, mogą podkreślić brwi w naturalny sposób, bez ich nadmiernego podkreślania. Odpowiedni kolor pigmentu tworzy idealne tło dla istniejących włosów. Kobiety o blond włosach dobrze wyglądają również z pięknie podkreślonymi ustami. Makijaż permanentny może nadać ustom pożądany kształt i kolor. Można zastosować różne techniki, aby nadać ustom transparentny wygląd lub wzmocnić efekt szminki. Blondynkom dobrze sprawdzają się miękkie, intensywne róże, delikatny koral, odcienie nude i brzoskwini. Eyeliner to świetne wykończenie makijażu. Aby uzyskać bardziej subtelny wygląd, wybierz eyeliner, który zagęszcza linię rzęs. Podstawa Twoich rzęs będzie wydawać się ciemniejsza i grubsza. Aby uzyskać bardziej zdefiniowany wygląd, zdecyduj się na ozdobną linię – klasyczną lub cieniowaną.

Brunetki mają gęste, ciemne brwi, więc odważny, mocny makijaż dobrze im pasuje. Należy jednak dbać o zachowanie umiaru, by nie stworzyć zbyt przerysowanego wyglądu. Zbyt ciemne i intensywne brwi będą wyglądały odstraszająco i sztucznie. Dlatego niezależnie od koloru, brunetki powinny wybierać odcienie jaśniejsze od ich koloru włosów. Warto również zdecydować się na makijaż permanentny brwi metodą ombré. Bezpieczną opcją dla wszystkich kobiet jest uniwersalny kolor, który pasuje do wszystkich kobiet bez względu na kolor włosów, czy oczu. Jest to ciemnoszary odcień, ale doświadczona linergistka fachowo doradzi Ci idealny kolor dla Twojego typu urody. Kobiety o tym typie powinny wybierać kolor brwi nieco jaśniejszy, niż kolor włosów. Taki makijaż permanentny delikatnie podkreśli naturalne rysy twarzy bez przerysowanego efektu. Odcienie orzecha, złotego brązu, czekolady, kasztanu, ciemnego brązu, czerni i ciemnego miodu są polecane dla brunetek. Idealnie sprawdzi się również uniwersalny ciemnoszary kolor. Uroda każdej z tych kobiet – blondynki i brunetki jest właściwa dla takiego koloru. Brunetki mają grubsze i ciemniejsze naturalne brwi i mogą zdecydować się na mocniejszy makijaż permanentny, np.cień. Eyeliner na górnej powiece pasuje brunetkom o brązowych oczach, a subtelne kreski na dolnej powiece również pasują wielu osobom. Brunetki mogą sobie pozwolić na bardziej zdefiniowany i intensywny makijaż.

Makijaż podkreśla Twoją urodę i pomaga Ci wyglądać najlepiej. Linergistka znajdzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni makijaż. Wyszkolona i doświadczona linergistka posiada niezbędny sprzęt do bezpiecznego i skutecznego wykonywania makijażu permanentnego. Pomoże Ci w wyborze właściwego koloru, metody oraz podpowie, jak pielęgnować skórę, abyś cieszyła się makijażem permanentnym na długi czas.