m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

pigmentacja medyczna

Pigmentacją medyczną (makijażem medycznym) określa się ukrywanie zmian skórnych, które powstały podczas procesów chorobowych (bielactwo, łysienie plackowate czy blizn), za pomocą odpowiednio dobranych pigmentów. Jest to proces, jak w makijażu permanentnym twarzy. Skóra wraz z bliznami powinna być wygojona. Nie można pigmentować świeżych blizn po operacjach np. mastektomii.

Pigmentacja medyczna ułatwia powrót do normalnego życia po skomplikowanych operacjach i zabiegach. Pozwala na rekonstrukcję czerwieni wargowej po operacji rozszczepu wargi oraz na wyrównanie kształtu i wielkości ust. Ułatwia przetrwanie trudnego etapu wypadania włosów, rzęs i brwi po chemioterapii.

Techniki makijażu można podzielić na:

  • makijaż korygujący czasowy
  • makijaż korygujący czasowo trwały, zwany też makijażem permanentnym lub mikropigmentacją.

Pigmentacja medyczna ułatwia powrót do normalnego życia po skomplikowanych operacjach i zabiegach. Pozwala na rekonstrukcję czerwieni wargowej po operacji rozszczepu wargi oraz na wyrównanie kształtu i wielkości ust. Ułatwia przetrwanie trudnego etapu wypadania włosów, rzęs i brwi po chemioterapii.

Za pomocą pigmentacji medycznej można również wizualnie zrekonstruować brodawkę sutkową, powiększyć lub pomniejszyć jej kształt, a także wyrównać kolor na przykład po plastyce piersi sprawiając, że jasna blizna staje się prawie niewidoczna. Pigmentacja medyczna pozwala ukryć widoczne blizny po różnego rodzaju zabiegach i urazach. Dzięki pigmentacji medycznej można wizualnie odtworzyć brodawkę sutkową u osób, które zostały jej pozbawione lub wzmocnić jej kolor poprzez dobór pigmentu o odpowiednio dobranym odcieniu, a także powiększyć lub pomniejszyć kształt i kolor brodawek istniejących. Dzięki temu zabiegowi, panie odzyskują pewność siebie i mogą poczuć się na nowo pięknymi.

Otoczka jest częścią skóry wokół brodawki, która często jest ciemniejsza i grubsza niż otaczająca skóra. Areola odgrywa kluczową rolę w estetycznym wyglądzie piersi. Kobieta może przeżyć raka piersi po przejściu mastektomii, a wygląd piersi może odzyskać po rekonstrukcji. Pigmentowanie obwódki sutka uzupełnia całokształt i poprawia ostateczny wygląd po operacji piersi, aby był jak najbardziej naturalny. Pacjenci czują, że proces ponownej pigmentacji pomaga im odzyskać, chociaż częściowo to, co stracili oraz normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.

Zabiegi chirurgiczne na piersi mogą tworzyć blizny jeśli wymagają nacięcia wokół krawędzi otoczki. Blizna, która pozostaje jest nazywana pod miejscową areolą blizny. Niektóre operacje piersi tworzą pionową bliznę przez dolną część piersi – pacjenci czują, że musi ona być koniecznie zamaskowana. Zabiegi chirurgiczne piersi, które mogą tworzyć blizny: powiększania piersi lub powiększania (mammoplastyki augmentacja), zmniejszenie piersi (redukcja mammoplastyki), modelowanie piersi (lifting), u mężczyzny zmniejszenie piersi (ginekomastia).

Przy zabiegu rekonstrukcji brodawki dodatkowo wykonuję zabieg rozluźnienia blizn. Blizny staną się mniej widoczne, zregenerowane. Jeśli jest taka potrzeba, wykonuje się ich kamuflaż.

Łysienie po chemioterapii, brak włosów na brwiach czy wypadające rzęsy to problemy, które osłabiają nie tylko ciało, ale i psychikę człowieka. W takich przypadkach makijaż permanentny jest bardzo pomocny nie tylko w odbudowywaniu urody, ale również poczucia własnej wartości.

Przeciwwskazania do wykonania pigmentacji medycznej:

  • – Ciąża i karmienie piersią
  • – Choroba nowotworowa – tylko w trakcie leczenia
  • – Gorączka, infekcje
  • – Skłonności do tworzenia się blizn i keloidów

Zapraszam do mojego gabinetu – Podgrzybkowa 1, 62-023 Borówiec, na konsultację. Tutaj wspólnie porozmawiamy, poznam Cię i Twoje potrzeby. Pomogę Ci w podjęciu decyzji o idealnej metodzie na mikropigmentację Twojego ciała. Mogę Cię zapewnić, że z mojego gabinetu wyjdziesz z radością, widząc efekty pigmentacji.