m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

dlaczego makijaż permanentny zmienia kolor

Złuszczanie naskórka, a co za tym idzie – usuwanie się pigmentu i blaknięcie makijażu permanentnego jest całkowicie naturalne. Zdarzyć się może sytuacja, w której oznacza to niewłaściwie wykonany makijaż permanentny. Czy można poznać, która z tych sytuacji Ciebie dotyczy?Tak, a dzisiaj przedstawię Ci różnice we właściwym i niewłaściwym makijażu permanentnym. Odpowiem też na pytanie, dlaczego makijaż permanentny zmienia kolor.

Tak, a dzisiaj przedstawię Ci różnice we właściwym i niewłaściwym makijażu permanentnym. Odpowiem też na pytanie, dlaczego makijaż permanentny zmienia kolor.

Stopniowe blaknięcie koloru makijażu permanentnego nastąpi naturalnie po kilku miesiącach od wykonania makijażu permanentnego. W tym okresie możesz przyjść na dopigmentowanie. Jeśli tego nie zrobisz, to makijaż permanentny z czasem zwyczajnie zniknie z Twojej twarzy, jakby go tam wcześniej nie było. Czasami zdarza się, że nastąpi zmiana koloru podanego pigmentu. Czym jest to spowodowane? Tutaj 5 ważnych punktów.

Makijaż permanentny tuż po wykonaniu zabiegu

Często już po pierwszym zabiegu klientki zauważają zmianę koloru makijażu. Przez kilka pierwszych  dni wydaje się za bardzo intensywny. Następnie pojawiają się strupki, które są oznakami gojenia się skóry. Z biegiem czasu naskórek złuszcza się, a nadmiar barwnika odpada. Po miesiącu przeprowadzany jest zabieg, który ma na celu uzupełnienie ewentualnych ubytków. To naturalny proces i nie ma się czym martwić.

Makijaż permanentny wykonany zbyt płytko

Zdarza się, że po krótkim czasie od zabiegu zauważysz dość szybkie zanikanie pigmentu, a makijaż z dnia na dzień będzie coraz bardziej ”wyblakły”. Prawdopodobnie pigment jest w skórze zbyt płytko. Przy intensywnym złuszczaniu naskórka, peelingu, pocieraniu po prostu makijaż permanentny o wiele szybciej zniknie, niż powinien. W takiej sytuacji możesz pójść do salonu, w którym robiłaś ostatni zabieg, albo do innego miejsca, gdzie jest wykonywany w celu dopigmentowania i naprawy makijażu.

Skóra skłonna do przetłuszczania się

Do szybkiego usuwania pigmentu z naskórka może dojść również, gdy cera jest skłonna do przetłuszczania się. Pigment nie utrzyma się w takim rodzaju skóry zbyt długo i nie można tego całkowicie zmienić. Przed przyjściem na zabieg makijażu permanentnego osoba z taką cerą powinna skorzystać z konsultacji dermatologicznej, aby dowiedzieć się, czy ma szansę na wykonanie zabiegu, czy go nie robić. Pacjentka powinna zapytać linergistkę o porady dotyczące jej skóry i pielęgnacji, jeżeli ta miałaby pomóc w przygotowaniu naskórka pod zabieg. Linergistka zdecyduje i podpowie, czy w konkretnym przypadku skóra nadaje się do wykonania zabiegu makijażu permanentnego.

Tatuaż, a nie makijaż permanentny

Wiele salonów podczas wykonywania takiej usługi chce zaoszczędzić na pigmentach i innych rzeczach. Niestety wybierają barwniki przeznaczone do tatuażu w głębszej warstwie skóry, a nie makijażu tuż pod naskórkiem. Takie barwniki zmieniają zwykle swoje odcienie, a zwłaszcza kolor czarny. Może on przybierać barwy różnokolorowe, odbiegające swoim wyglądem od naturalności. Profesjonalna linergistka nigdy nie użyje koloru czarnego do mikropigmentacji brwi. Nawet w przypadku bardzo ciemnych oczu będzie to maksymalnie ciemny odcień koloru brązowego.

Przeciwieństwem do zbyt płytkiego makijażu jest zbyt głęboko osadzony makijaż permanentny (tatuaż). Jeżeli Twój makijaż okaże się tatuażem, to Twój makijaż będzie zmieniał kolor na nienaturalny. Możesz mieć też inny problem, czyli zbyt głęboko podany pigment, a więc trudno go usunąć i nie zostanie będzie złuszczał się w szybkim tempie, skóra będzie potrzebowała czasu, aby pozbyć się niechcianego pigmentu. Jeżeli masz taką możliwość, to udaj się do odpowiedniego salonu makijażu permanentnego, gdzie odpowiednio wyszkolona linergistka udzieli Ci wsparcia i pomoże zmniejszyć, jak najbardziej się da widoczność źle wykonanego makijażu.

Naturalna zmiana koloru makijażu permanentnego

Bardzo istotną kwestią do zapamiętania jest, że dobrze wykonany makijaż permanentny może jak najbardziej zmieniać kolor, rozjaśniać się i znikać, bo nie jest on trwały. Będziesz go miała kilka tygodni, miesięcy. Na trwałość makijażu permanentnego wpłynie właściwe dbanie o niego, regularne wizyty u linergistki, żeby dopigmentować znikający z upływem czasu pigment.

Jak wcześniej wspominałam, trwałość makijażu permanentnego zależy zarówno od codziennej pielęgnacji cery, ogólnego stanu skóry, jak i od innych czynników, jak choroby, przyjmowane leki, wiek kobiety. Więcej dowiesz się w moich innych artykułach, do których zapraszam. Jeżeli jesteś zainteresowana makijażem permanentnym i jesteś z okolic Poznania,