m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął

Makijaż permanentny oznacza umieszczenie przeznaczonego do tego celu barwnika pod skórą w określonym miejscu na dłuższy okres czasu. Choć nazwa wskazuje wykonanie go trwale, na zawsze, to nie jest on tatuażem i z czasem barwnik znika. Jego intensywność zmniejsza się o ok. 40-50% w skali roku.

Trwałość makijażu permanentnego zależna jest od wielu czynników, np. dojrzałości skóry, tempa złuszczania naskórka i częstotliwości oraz rodzaju zabiegów beauty, jakie wykonuje sobie kobieta.

Odświeżenie makijażu permanentnego zalecam wykonywać co 1-2 lata dla ładniejszego efektu. Podczas korekty mogę poprawić, a także zmienić jego kształt, dobrać inny, bardziej odpowiedni kolor, który Tobie się spodoba.

Jak wcześniej wspomniałam, makijaż permanentny może nie być trwały, a nawet się nie przyjąć w skórze z różnych powodów. Młode klientki, mające skórę przetłuszczającą się, a nawet te stosujące peelingi i dbające codziennie o właściwą pielęgnację skóry mogą zauważyć szybsze blaknięcie pigmentu. Na podawany barwnik mają wpływ także promienie UV, a więc opalanie się w solarium lub wystawianie się na działanie promieni słonecznych. Do takich czynników zaliczyć możemy również choroby, przyjmowane leki i przemianę materii.

Makijaż permanentny może przyjąć się od razu, szybko znikać po wykonaniu kilku zabiegów. Czy wiesz, że makijaż permanentny może stracić swój docelowy wygląd już podczas pierwszej pigmentacji? Tak, to jest możliwe, ale nie przejmuj się, to nie koniec świata. Nie oznacza to, że makijaż permanentny nie jest dla Ciebie.

Nasza skóra nie jest przyzwyczajona do przyjmowania ciał obcych (a pigment do takich należy) i organizm próbuje zwalczyć barwnik, usunąć szybko zagrożenie. W trakcie pierwszej pigmentacji naskórek poznaje nową substancję, jaka jest w niego wprowadzana. Już na kolejnych wizytach naskórek lepiej reaguje i makijaż permanentny zaczyna przybierać taką formę i kolor, jakie wcześniej ustaliłyśmy. Na temat dopigmentowania, korekty makijażu permanentnego pisałam już w innym artykule. Możesz dowiedzieć się więcej w kwestiach dotyczących makijażu permanentnego, które Ciebie interesują.

Jeżeli chcesz, aby Twój makijaż wyglądał perfekcyjnie, to pamiętaj także o właściwej pielęgnacji i odpowiednim przygotowaniu się do zabiegu. Mogę Ci obiecać, że stosując się do moich wskazówek, Twój makijaż będzie wyglądał pięknie, a Ty będziesz czuła się w nim doskonale.

Oprócz powodów nieprzyjmowania się makijażu permanentnego, które dotyczą okresu późniejszego, można wymienić jeszcze kilka – nawet od pierwszej wizyty lub wcześniej. Należą do nich:

  • Krwawienie podczas zabiegu (skóra może być mocno unaczyniona, delikatna)
  • Zmiany hormonalne (makijaż inaczej reaguje u osób młodszych oraz starszych)
  • Niewłaściwa pielęgnacja (możesz mieć skórę tłustą lub korzystasz z peelingów)
  • Zrywanie strupków (poczekaj na całkowite wygojenie skóry, stosuj produkty, które otrzymasz do pielęgnacji)
  • Namaczanie po wykonaniu makijażu (nie mocz skóry nawet przez kilka dni)
  • Skłonna do trądziku i czynnych zmian skóra (skóra będzie próbowała walczyć z tymi zmianami, a pigment osłabi jej barierę ochronną)

Nie u każdej klientki zdarzają się powyższe sytuacje. Jednak zawsze warto stosować się do zaleceń linergistki, która zdobywa doświadczenie, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom klientek i zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo.

To, że pigment nie przyjmie się od pierwszego zabiegu i korekty, nie musi oznaczać rezygnacji z wymarzonego makijażu permanentnego. Zależy Ci na makijażu permanentnym? Bardzo chcesz go mieć? Nie rezygnuj. Przyjdź do mnie na konsultację. Omówimy Twoją sytuację i sprawdzimy wspólnie, jaką drogę najlepiej wybrać, abyś później cieszyła się wykonanym makijażem. Może Twoja skóra będzie potrzebowała tylko trochę więcej czasu i ewentualnie konkretnej pielęgnacji, aby przyzwyczaić się do barwnika. U większości kobiet makijaż permanentny przyjmuje się od razu, u innych po dopigmentowaniu. Zapraszam Cię do mojego gabinetu, ul. Podgrzybkowa 1, 62-023 Borówiec.