m makiarz ust makijaż oczu makijaż permanentny makijaż permanentny brwi

metoda usta

W poprzednich artykułach opisałam makijaże permanentne brwi i kresek na powiekach. Mogłaś zapoznać się już z metodami wykonania, z których korzystam podczas pracy. Opisałam również, jak dbać we właściwy sposób o skórę przed i po zabiegu.

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się o jeszcze jednym elemencie makijażu permanentnego i kolejnych metodach. W moim gabinecie wykonam Ci pełny makijaż permanentny, który składa się z brwi, kresek na powiekach oraz ust. Wyjaśnię Ci, na czym ten ostatni polega, z jakich metod korzystam oraz, jak dbać o twarz, aby usta po wykonanym zabiegu zagoiły się i wyglądały naturalnie i pięknie, bez użycia wypełniaczy. Nie będziesz już potrzebować szminki, tylko delikatnej warstwy ochronnej, czyli błyszczyk, który dodatkowo wydobędzie połysk z Twoich ust. Makijaż permanentny ust sprawi, że ich kształt będzie idealny, a kolor soczysty, jak jabłko, świeży i trwały. Nie ma potrzeby ponownego nakładania makijażu po jedzeniu, kąpieli i w innych sytuacjach.

Podczas naszego spotkania pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniego pigmentu do typu skóry i Twoich preferencji. Następnie przy starannym rysunku podkreślimy kontury ust, nadając im określony kolor i kształt. Ostateczna barwa widoczna jest dopiero po około 4 tygodniach od implantacji pigmentu. Do tego czasu może się jeszcze trochę zmienić. Pamiętaj jednak, że ten styl makijażu podkreśli Twoje usta. Chociaż kolor pigmentu jest taki sam, to każda klientka ma inny kolor czerwieni wargowej, więc każda może mieć inny efekt. Niektóre usta są blade, inne różowe, czerwone… Po pierwszej wizycie ustalimy termin kolejnej, aby skontrolować i ewentualnie poprawić kolor i kształt. Można użyć innych kolorów, jeśli poprzednio użyty kolor nie pasują Ci lub był za jasny. 

Makijaż permanentny ust w moim salonie wykonuję różnymi technikami, więc masz wybór spośród tych kilku technik i zobaczysz, która technika będzie dla Ciebie najlepsza:

Perfect Lips – nadają się do ust asymetrycznych

  • klasyczne usta
  • idealnie wyrysowane
  • w nasyconym kolorze czerwieni.
  • Natural Lips – tylko na ustach symetrycznych
  • usta w kolorze nude
  • delikatnie podkreślone i bez konturowe.
  • Fresh Lips – nadają się do ust asymetrycznych

Jak w przypadku brwi i kresek, makijaż permanentny ust także nie jest dla każdej kobiety. Poniżej przeczytasz o przeciwwskazaniach, a jeżeli one Cię nie dotyczą, to w dalszej części opiszę, jak dbać o usta przed makijażem permanentnym, w czasie gojenia i później:

  • Ciąża i laktacja
  • Problemy z krzepnięciem krwi (hemofilia)
  • Choroby nowotworowe- tylko w trakcie leczenia
  • Stany ropne i alergiczne wokół ust
  • Aktywna opryszczka
  • Krótko po zabiegu złuszczania naskórka
  • Zakażenia górnych dróg oddechowych
  • Gorączka
  • Zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis)
  • Skłonności do tworzenia się blizn i keloidów

 Pielęgnacja skóry przed planowanym zabiegiem makijażu permanentnego jest bardzo ważna. Jeżeli masz skłonności do opryszczki, przyjmuj leki zapobiegające jej wystąpieniu.

Aktywna opryszczka przeszkadza w prawidłowym wykonaniu zabiegu. Makijaż należy wykonać 2 tygodnie po całkowitym wygojeniu. Przed zabiegiem poinformuj linergistkę, czy miałaś wcześniej zabiegi, np. powiększanie ust. Jeśli są zaplanowane, lepiej zrobić to po makijażu permanentnym. Bardzo ważne jest nawilżenie i wygładzenie ust przed zabiegiem. Pęknięcia i nierówności na skórze ust nie wchłaniają dobrze pigmentu. Polecam zabranie ze sobą szalika lub apaszki w dniu zabiegu. Możesz się nim zakryć, jeśli usta są bardzo opuchnięte.

Kolejnym etapem po zabiegu jest regeneracja i tutaj niezwykle istotna jest także pielęgnacja. Zaraz po zabiegu, nawet przy lekkim makijażu, usta są dość ciemne. Nie martw się,  kolor wyblaknie o 50% po 4-7 dniach. Efekt wzmacnia dodatkowa pigmentacja (do 8 tygodni po pierwszym zabiegu). Możesz zmienić kolor, którego użyłam wcześniej. Z obszarem ust po pigmentacji należy obchodzić się ze szczególną ostrożnością. Nie mocz, nie pocieraj ani nie dotykaj pigmentowanej skóry. W żadnym wypadku nie należy myć ust mydłem ani używać kosmetyków innych niż te zalecane przeze mnie. Sauna, solarium, zabiegi spa i basen nie są dozwolone. Po zabiegu dostaniesz krem, który nawilży usta i przyspieszy gojenie. Używaj go tylko dwa razy dziennie przez 4-5 dni po zabiegu i smaruj bardzo cienką warstwą. Ślina zawiera bakterie, dlatego staraj się nie oblizywać ust przez cały okres gojenia. Unikaj bliskiego kontaktu ze zwierzętami i ich śliną.

Po całkowitym wygojeniu się ust skóra pigmentowana nie powinna być sucha ani mocno opalona. Nie korzystaj z peelingów, które złuszczając naskórek, przyspi esząutratę pigmentu.