Opis

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu. Po wprowadzeniu do skóry wypełniają zmarszczkę lub bruzdę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub bruzdę preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając ją. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Wypełnianie stosowane jest w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, lwiej zmarszczki, zmarszczek okolicy oczu oraz opadniętych kącików ust. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub bruzd.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się małych rozmiarów zasinienia, zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, przy czym efekty te trwają krótko i można je zamaskować makijażem korekcyjnym.

Częstotliwość zabiegów

W celu podtrzymywania efektu wygładzenia zmarszczek i bruzd zaleca się wykonanie 1-2 zabiegów w roku.

Przeciwwskazania


-stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
-choroby autoimmunologiczne
-niewyrównana cukrzyca
-tendencje do powstawania bliznowców
-aktywne zakażenia okolicy zabiegu
-choroba nowotworowa
-ciąża, okres karmienia piersią
-zaburzenia krzepliwości krwi
-przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
-epilepsja

Zalecenia przed zabiegiem

–na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić preparaty mające działanie rozrzedzające krew, np. allertec, aspiryna, gripex

Zalecenia po zabiegu

-przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji
-przez okres 2 tygodni po wykonaniu zabiegu nie należy narażać się na długotrwałe działanie temperatury poniżej 0° C, promieni słonecznych lub silnego ciepła (solarium, sauna)
-należy również ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny przez pierwsze 5 dni po zabiegu