Pigmentacja naprawcza

Makijaż trwały powinien zdobić kobietę i podkreślać jej piękno. Ale co zrobić jeśli wybrałyśmy złą linergistkę i wykonany makijaż nie spełnia jednak swojego zadania? Często niestety tak się zdarza gdy makijaż został wykonany przez niedoświadczoną osobę lub przy użyciu nieodpowiedniego sprzętu czy barwników.

Źle nadany kształt brwi sprawia, że wyglądamy groźnie, nasza powieka nagle opada, a oczy wydają się smutne i zmęczone. Brwi wyglądają jak namalowane markerem, kontur ust jest krzywy i za ciemny, a kreska zamiast być ostra wygląda jak rozlana pod skórą.

Po dłuższym czasie makijaż permanentny może także zmienić kolor. Dzieje się tak często gdy np. w skórze jest dużo własnego czerwonego pigmentu (skóra naczynkowa), a dodatkowo do wykonania makijażu został użyty barwnik w ciepłej tonacji (brąz). W takim wypadku brwi po jakimś czasie zmienią prawdopodobnie kolor na czerwony czy pomarańczowy. W przypadku użycia czarnego pigmentu – na granatowy, niebieski, zielony.

W wyżej wymienionych przypadkach ratunkiem jest pigmentacja naprawcza. Pozwala ona zniwelować przebarwienia, odbarwienia i inne błędy powstałe w wyniku nieumiejętnego wykonania makijażu permanentnego.

Pomocny w takich sytuacjach jest również laser do usuwania makijażu permanentnego (już niedługo w ofercie), dzięki któremu możemy rozjaśnić lub całkowicie usunąć poprzedni makijaż.

Zabiegi te pomogą Ci odzyskać dobry wygląd i samopoczucie.

Jeśli nie czujesz się dobrze w swoim makijażu, warto go profesjonalnie poprawić.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego
– Ciążą i karmienie piersią
– Cukrzyca
– Problemy z krzepliwością krwi (hemofilia)
– Choroba nowotworowa – tylko w trakcie leczenia
– Epilepsja
– Stany ropne i alergiczne w okolicach brwi
– Świeża opalenizna
– Kuracje sterydowe
– Świeżo przeprowadzone złuszczanie naskórka
– Infekcja górnych dróg oddechowych
– Gorączka
– Choroby serca
– Zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis)
– Skłonności do tworzenia się blizn i keloidów
– Choroba nerek
– Choroba skóry (bielactwo, łuszczyca)
– Przyjmowanie sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych.