Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Preparat do powiększania i konturowania ust kwasem hialuronowym ma postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu. Po wprowadzeniu do skóry powiększa usta i podkreśla ich kontur, dając bardzo naturalne efekty. Podawany jest bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Zabieg nie powoduje wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie około 6 miesięcy.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się małych rozmiarów zasinienia, zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, przy czym efekty te trwają krótko i można je zamaskować makijażem korekcyjnym.

Częstotliwość zabiegów

W celu podtrzymywania efektu powiększenia i wykonturowania ust zaleca się wykonanie 1-2 zabiegów w roku.

Przeciwwskazania


-stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
-choroby autoimmunologiczne
-niewyrównana cukrzyca
-tendencje do powstawania bliznowców
-aktywne zakażenia okolicy zabiegu
-choroba nowotworowa
-ciąża, okres karmienia piersią
-zaburzenia krzepliwości krwi
-przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
-epilepsja

Zalecenia przed zabiegiem

–na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić preparaty mające działanie rozrzedzające krew, np. allertec, aspiryna, gripex;
-w przypadku tendencji do powstawania opryszczki zaleca się stosowanie preparatów typu Heviran w dniu zabiegu oraz kilka dni po

Zalecenia po zabiegu

-przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania
i masowania miejsc iniekcji;
-Przez okres 2 tygodni po wykonaniu zabiegu nie należy narażać się na długotrwałe działanie temperatury poniżej 0° C, promieni słonecznych lub silnego ciepła (solarium, sauna).

23439379_1685489868188003_677980602_n
mesofiller-mesoestetic-poznan