Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest nowoczesnym i nieoperacyjnym zabiegiem medycyny estetycznej stosowanym do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ta innowacyjna metoda modelowania sylwetki pozwala nie tylko miejscowo wyszczuplić ciało, ale także precyzyjnie wymodelować kontury figury. Zabieg lipolizy iniekcyjnej daje możliwość skutecznej likwidacji nagromadzonych fałd tłuszczu, które nie zmniejszają się pomimo stosowania odpowiedniej diety oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem w pełni bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, polegającym przede wszystkim na trwałym rozpuszczeniu nadmiernie nagromadzonych złogów tłuszczowych. Za pomocą wstrzyknięć pod skórę podawane są substancje, które skutecznie rozpuszczają komórki będące składnikami budulcowymi tkanki tłuszczowej, pozwalając w ten sposób na bezinwazyjną metodę eliminowania nadmiaru tłuszczu. Lipoliza iniekcyjna najlepiej sprawdza się na stosunkowo niewielkich obszarach ciała, takich jak podbródek, wewnętrzna strona ud, bryczesy, talia, itp.

Na czym polega zabieg?

Lipoliza iniekcyjna jest terapią miejscową, w trakcie której starannie dobrane składniki rozbijające tkankę tłuszczową są wstrzykiwane pod skórę. Sam zabieg jest bezbolesny, jednak po jego ukończeniu może pojawić się ból, zaczerwienienie oraz pieczenie. Objawy te mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni, po czym samoistnie ustępują.

Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegu?

W zależności od wielkości ilości tkanki tłuszczowej zaleca się serię 3-4 zabiegów w przypadku niewielkiej ilości oraz serię 5-6 zabiegów, gdy tkanki tłuszczowej jest więcej.
Odstępy między zabiegami powinny wynosić 3-4 tygodnie.

Przeciwwskazania:

-ciąża i karmienie piersią;
-choroby autoimmunologiczne;
-przyjmowanie preparatów rozrzedzających krew;
-problemy z krzepliwością krwi;
-cukrzyca;
-choroby nerek i wątroby;

Zalecenia przed zabiegiem:

-przynajmniej na tydzień przed zabiegiem odstawić preparaty rozrzedzające krew, np. allertec, aspiryna, gripex

Zalecenia po zabiegu:

-nie korzystać z sauny, solarium, basenu (minimum przez 3-4 dni po zabiegu)
-unikać miejsc z wysokim stężeniem zanieczyszczeń środowiskowych

lipoliza-iniekcyjna-borowiec

lipoliza-iniekcyjna-poznan